VIDEO Keď Barca nemôže, spasiteľ Messi vždy pomôže! Argentínsky zázrak opäť raz čaroval

Futbalisti FC Barcelona sa radujú z góluFutbalisti FC Barcelona sa radujú z gólu Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona sa po štyroch zápasoch bez výhry dočkali v španielskej La Lige plného bodového zisku. V sobotňajšom zápase 9. kola zvíťazili na Camp Nou nad Betisom Sevilla 5:2.

Prvýkrát v tejto sezóne chýbal v základnej zostave "blaugranas" argentínsky útočník Lionel Messi. Asistent trénera Ronalda Koemana Alfred Schreuder pred zápasom novinárom oznámil, že dôvodom nie je zranenie. "Nie je oddýchnutý, a tak sa Ronald rozhodol, že bude lepšie, ak začne na lavičke," oznámil postoj hlavného kouča Barcy jeho asistent.

Domáci vyhrávali od 22. minúty, keď sa individuálnou akciou v šestnástke presadil francúzsky útočník Ousmane Dembele. Jeho krajan i kolega z reprezentácie Antoine Griezmann mohol o 11 minút poistiť náskok katalánskeho klubu z pokutového kopu, pri zastúpení Messiho ako tradičného exekútora jedenástok však zlyhal, smer strely brankár Betisu Claudio Bravo vystihol a loptu vyrazil. Hostia sa chopili šance a z nenápadnej akcie už v nadstavenom čase prvého polčasu vyrovnali, keď Sanabria využil nedôraznosť barcelonskej obrany.

Futbalisti FC Barcelona sa Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Do druhého dejstva už nastúpila najväčšia hviezda domácich a práve Messiho vtipné prepustenie lopty využil Griezmann v 49. minúte, zakončujúc do prázdnej brány. Messi sa gólovo presadil v 61. minúte, keď tentoraz on zahrával pokutový kop, odpískaný po ruke hosťujúceho obrancu na bránkovej čiare. Po tom, čo hostia dokázali v 73. minúte znížiť, ich Messi definitívne zlomil v 82. minúte, svojím vôbec prvým gólom z hry v aktuálnej sezóne La Ligy. Podobne ako pri jedenástke, aj v tomto prípade zvolil tvrdú strelu pod brvno. Podobu konečnému výsledku dal v 90. minúte len 17-ročný Pedri.

Po sérii troch prehier sa hráči FC Sevilla mohli v najvyššej španielskej súťaži opäť potešiť z víťazstva, v 9. kole zvíťazili nad Osasunou Pamplona v domácom prostredí 1:0. O jediný gól sa postaral argentínsky útočník Lucas Ocampos z pokutového kopu. V prvom sobotňajšom zápase Huesca remizovala s Eibarom 1:1.

Pozíciu favorita potvrdilo aj Atletico Madrid, ktoré rozdrvilo doma Cadiz 4:0. Dvoma gólmi sa na triumfe podieľal Joao Felix. Atletico sa vyhuplo na čelo neúplnej tabuľky o skóre pred Real Sociedad San Sebastian, ktorý v nedeľu čakal domáci duel s Granadou.

V prvom sobotňajšom zápase 9. kola hráči Huescy remizovali s Eibarom 1:1.

La Liga - 9. kolo:
SD Huesca - SD Eibar 1:1 (0:1)
Góly: 67. Mir – 38. Burgos

FC Barcelona – Betis Sevilla 5:2 (1:1)
Góly: 61. a 82. Messi (prvý z 11m), 22. Dembele, 49. Griezmann, 90. Pedri - 45.+2 Sanabria, 73. Loren, ČK: 60. Mandi (Betis)

FC Sevilla - Osasuna Pamplona 1:0 (0:0)
Gól: 59. Ocampos (z 11 m)

Atletico Madrid - Cadiz 4:0 (2:0)
Góly: 8. a 90. Felix, 22. M. Llorente, 52. L. Suarez

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Atlético Madrid FC Sevilla Osasuna Pamplona Betis Sevilla La Liga SD Eibar Cadiz SD Huesca