Gólová explózia po zmene strán: Ostrava predviedla boj mačky s myšou

Futbalisti FC Baník OstravaFutbalisti FC Baník Ostrava Zdroj: Profimedia

PŘÍBRAM – Futbalisti Baníka Ostrava zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 7. kola českej ligy na ihrisku 1. FK Příbram hladko 4:0. Zužitkovali fakt, že prakticky celý zápas hrali v početnej prevahe, keďže kamerunský stopér domácich Kingue musel ísť predčasne pod sprchy už v 4. minúte po druhej žltej karte.

Futbalisti Zlína pretrhli sériu prehier a po troch zápasoch bez bodového zisku v najvyššej českej súťaži zabrali naplno na ihrisku Českých Budějovíc. V sobotu zvíťazili 2:1. Domáci tak stále čakajú v aktuálnej sezóne českej Fortuna Ligy na víťazstvo.

V stretnutí FC Slovácko - Sigma Olomouc sa zrodila bezgólová remíza, ktorá hosťom stačila na to, aby sa posunuli v tabuľke na tretie miesto o bod pred Plzeň. Tá však zápas 7. kola odohrá až v nedeľu, doma privíta vedúcu Spartu. V bráne domácich sa prvýkrát v lige predstavil Slovák Pavol Bajza, ktorý do Uherského Hradišťa prišiel pred sezónou.

Futbalisti FK Pardubice zdolali SFC Opava 1:0, vybojovali tretie víťazstvo za sebou a v tabuľke im patrí piate miesto. Opava je priebežne pätnásta.

ČR - Fortuna liga - 7. kolo:

FK Pardubice - SFC Opava 1:0 (0:0)
Gól: 67. Tischler
R. Dedič celý zápas, K. Mondek (obaja Opava) do 59. min/

SK Dynamo České Budějovice - FC Fastav Zlín 1:2 (1:0)
Góly: 42. Javurek -  63. Buchra, 76. Drame
/M. Králik a L. Skovajsa celý zápas, K. Mészáros od 66. minúty, L. Jánošík od 85. minúty - M. Hlinka celý zápas/

FC Slovácko - Sigma Olomouc 0:0
/P. Bajza a P. Šimko (obaja Slovácko) celý zápas - L. Greššák (Olomouc) do 86. minúty/

1. FK Příbram – Baník Ostrava 0:4 (0:0)
Góly: 57. a 75. Zajíc, 72. Potočný, 85. Kuzmanovič, ČK: 4. Kingue (Příbram) po 2. ŽK
/P. Kleščík (Příbram) od 70. min/

Viac o téme: Baník Ostrava Sigma Olomouc SK Dynamo České Budějovice 1. FK Příbram FC Fastav Zlín SFC Opava FK Pardubice