Môj dom, môj hrad: Nemecký stroj je dokonale namazaný, domáci krôčik od zisku trofeje

Domáci hokejisti sa tešia po výhre 2:0 nad Lotyššskom v druhom zápase na Nemeckom poháriDomáci hokejisti sa tešia po výhre 2:0 nad Lotyššskom v druhom zápase na Nemeckom pohári Zdroj: TASR/DPA/Rolf Vennenbernd

KREFELD - Domáci hokejoví reprezentanti uspeli aj v druhom zápase na Nemeckom pohári, v sobotu zdolali v Krefelde Lotyšov 2:0.

Gólovo udreli v samom závere, v 55. minúte sa strelecky presadil Marcel Noebels a o štyri minúty neskôr spečatil skóre do prázdnej bránky Matthias Plachta. Nemci ovládli tabuľku so šiestimi bodmi a v nedeľu sa stretnú vo finále opäť s Lotyšmi, ktorí v základnej fáze skončili so ziskom troch bodov na druhom mieste. Konečnú tretiu priečku obsadil domáci B-tím.