Inšpirovali sa na Slovensku? VIDEO Úpenlivá prosba Jürgena Kloppa: Urobte to pre Liverpool!

Tréner futbalistov Tréner futbalistov "The Reds" Jürgen Klopp Zdroj: SITA/AP/Clive Brunskill

LIVERPOOL - Do kampane, propagujúcej dobrovoľné testovania na nový koronavírus v anglickom meste Liverpool, sa zapojil aj tréner futbalistov "The Reds" Jürgen Klopp. Vo videu, zverejnenom na sociálnej sieti a klubovej televízii FC Liverpool vyzýva začať bojovať s pandémiou.

"Urobte to pre seba, pre svoju rodinu, pre Liverpool," požiadal Klopp, pripomínajúci, že pravidelné testovanie pomohlo k tomu, aby sa mohla hrať Premier League. "Stačí desať sekúnd na test a desať dní, aby sa veci mohli zmeniť. Prosím pomôže aj vy vymaniť sa mestu z 3. stupňa lockdownu," požiadal nemecký kouč úradujúceho anglického šampióna.

Dobrovoľné plošné testovanie sa začalo v západoanglickomm meste v piatok 6. novembra. Počet nakazených pripadajúci na 100.000 obyvateľov je v Liverpoole jeden z najvyšších v Británii. V polmiliónovom meste je pripravených približne 2000 príslušníkov armády, aby pomohli s testovaním obyvateľstva členom anglickej Národnej zdravotníckej služby. Ľudia sa budú môcť dať otestovať buď výterom z nosa, alebo pomocou nových rýchlotestov, ktorých výsledky by mali byť známe do 20 minút, a to bez využitia laboratória.

Mesto spolu s okolím bolo ako prvé zaradené do tretieho stupňa lockdownu, v ktorom platia najprísnejšie opatrenia. Trojstupňový systém zaviedla britská vláda v septembri.

Viac o téme: Jürgen Klopp Liverpool FC
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Clive Brunskill; VIDEO: Twitter/Liverpool FC
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články