Haaland prezradil, čo si myslí o hráčoch Bayernu: Lewandovski má zvláštny rekord

Erling HaalandErling Haaland Zdroj: SITA/Bernd Thissen/pool via AP

DORTMUND - Kvalitný futbal, zaujímavé akcie a až päť gólov prinieslo sobotňajšie 103. derby rivalov nemeckej bundesligy medzi Borussiou Dortmund a Bayernom Mníchov. Spokojnejší z tradičného súboja Der Klasiker odchádzali futbalisti Bayernu, ktorí sa po víťazstve 3:2 vrátili na čelo ligovej tabuľky.

Skóre na prázdnom štadióne Signal Iduna Park otvoril v 24. minúte Robert Lewandowski, ale gól kanoniera Bayernu zrušil systém VAR, ktorý odhalil milimetrový ofsajd. Tesne pred koncom prvého polčasu udrelo na oboch stranách. Dormund poslal v 45. minúte do vedenia Marco Reus svojím ôsmym gólom proti Bayernu a 129. v bundeslige. V nadstavenom čase prvého polčasu však vyrovnal po peknom signáli z priameho kopu David Alaba, keď jeho strelu smolne tečoval Thomas Delaney.

Lewandovski ničí svoj bývalý klub

Rýchly futbal s množstvom pekných akcií pokračoval aj v druhom polčase. Len tri minúty po zmene strán prišla Lewandovského chvíľa. Poliak si nabehol na center Lucasa Hernandeza z ľavej strany a presnou hlavičkou prekonal Romana Bürkiho. Lewandowski, ktorý si dres Dortmundu obliekal v rokoch 2010 - 2014, strelil v trinástom dueli proti Borusii už svoj sedemnásty gól. Žiadny iný hráč v histórii bundesligy nedal proti svojmu bývalému klubu toľko gólov.

Tridsaťdvaročný kanonier skóroval v bundeslige už jedenástykrát a vyrovnal svoj vlastný rekord z minulej sezóny za najviac gólov v prvých siedmich kolách. V závere si pripísal aj gólovú prihrávku, keď po rýchlej kontre zvýšil Leroy Sane v 80. minúte na 3:1.

Bayern je podľa Haalanda najlepší na svete

Dortmund ešte znížil vďaka zásahu Erlinga Brauta Haalanda, ale napriek šanciam v závere sa mu už vyrovnať nepodarilo. Mladý nórsky útočník strelil svoj devätnásty gól v 21. bundesligovom zápase. Lepší bol v histórii ligy len Uwe Seeler, ktorý na to potreboval o jeden duel menej. Pre porovnanie, Lewandowski skóroval v prvých 21 zápasoch päťkrát. "Osobne si myslím, že by som mal dávať viac gólov. Keď chceme byť ako Bayern, tak musíme hrať ešte lepšie. Bayern ma skvelých hráčov, sú najlepší na svete. Tak to proste je," povedal 20-ročný Haaland pre web bundesligy.

Erling Haaland strieľa gól Galéria fotiek (19) Zdroj: SITA/Bernd Thissen/pool via AP

Bavori strelili v siedmich bundesligových zápasoch 27 gólov a vyrovnali rekord Borussie Mönchengladbach zo sezóny 1973/74. "Bol to senzačný zápas. Hral sa veľmi kvalitný futbal so šancami na oboch stranách. Boli sme efektívnejší a myslím si, že sme si víťazstvo zaslúžili. Dortmund sa dostával do šancí po našich chybách," pochvaľoval si tréner Bayernu Hansi Flick. Pod jeho vedením strelili Bavori už 102 gólov s priemerom 3,2 na zápas (31 zápasov), lepšiu bilanciu nemal žiadny iný kormidelník mníchovského veľkoklubu.

Škvrna na triumfe Bavorov

Bayern vyhral v prvých siedmich kolách bundesligy šesťkrát, čo sa mu naposledy podarilo v sezóne 2015-16. "Najmä v druhom polčase sme boli lepším tímom, mali sme zápas pod kontrolou. Veľmi dôležitý bol Alabov gól do šatne," povedal brankár Bayernu Manuel Neuer. Dortmund pred sobotňajším zápasom inkasoval len dva góly, ale Bayern potvrdil svoju fantastickú formu.

Joshua Kimmich si v Galéria fotiek (19) Zdroj: SITA/AP/Bernd Thissen

"Niektoré veci sme dnes mohli spraviť lepšie. Mali sme veľa šancí, najmä v prvom polčase," uviedol tréner "žlto-čiernych" Lucien Favre. O efektivite hovoril Mats Hummels. "Musíme byť dôraznejší pred bránou súpera, šancí sme mali dosť. Bayern má obrovskú silu v útoku, ale dnes mal v zadných radoch dosť okienok," povedal stopér Dortmundu.

Škvrnou na víťazstve Bavorov je zranenie Joshuu Kimmicha v prvom polčase. Kimmich si zranil koleno v 35. minúte pri jeho faule na Haalanda. Flick nechcel špekulovať o dĺžke absencie: "Zranenia patria k futbalu, tak sa k tomu musíme postaviť. Ale Joshua je kľúčový hráč, nebude ľahké ho nahradiť."

Viac o téme: Bayern Mníchov Borussia Dortmund Erling Haaland