Lyon a monacké kniežatá triumfovali, katastrofálny úvod druhého tímu tabuľky

Hráči Brestu sa tešia po strelenom góleHráči Brestu sa tešia po strelenom góle Zdroj: Profimedia

BREST - Futbalisti Lille prehrali v 10. kole francúzskej ligy na ihrisku Brestu 2:3. Súper pražskej Sparty v základnej skupine Európskej ligy utrpel prvú súťažnú porážku v sezóne. V Ligue 1 nevyhral tretie kolo po sebe a v neúplnej tabuľke stráca z druhého miesta päť bodov na vedúci Paríž St. Germain.

Lille, ktoré po štvrtkovej výhre v Európskej lige 3:0 na štadióne AC Miláno vedie "sparťanskú" skupinu, nevyšlo proti Breste úvodné dejstvo. V rozmedzí 15. až 42. minúty trikrát inkasoval. V tretej minúte nastavenia prvého polčasu znížil z penalty Burak Yilmaz, ktorý v 57. minúte pridal kontaktný gól. Na bod však hostia nedosiahli.

Racing Lens remizoval doma so Stade Reims 4:4, dva góly dali domáci v úplnom závere stretnutia. Nice prišlo o päťzápasovú ligovú sériu bez prehry, doma podľahlo Monaku 1:2.

Útočník Tino Kadewere sa postaral dvoma gólmi o triumf Olympique Lyon nad AS St. Etienne 2:1, hostia v závere nepremenili penaltu.

Stade Brest – Lille OSC 3:2 (3:1)
Góly: 15. Pierre-Gabriel, 19. Perraud, 42. Cardona – 45.+3 a 57. Yilmaz (prvý z 11m)

Racing Lens – Stade Reims 4:4 (1:0)
Góly: 90. a 90.+1 Sotoca, 21. Banza, 77. Foket (vla.) –  54. a 81. Dia, 47. Cafaro, 79. Medina (vla.)

FC Lorient – FC Nantes 0:2 (0:0)
Góly: 80. Bamba, 83. Blas

FC Metz – Dijon 1:1 (1:1)
Góly: 21. Yade – 13. Balde

Olympique Nimes - Angers SCO 1:5 (0:2)
Góly: 90.+1 Kone – 23. a 59. Bahoken, 1. Pereira Lage, 82. Diony (z 11m), 90.+4 Cabot

OGC Nice – AS Monaco 1:2 (0:1)
Góly: 69. Lees-Melou – 23. Disasi, 53. Diop

Olympique Lyon – AS St. Etienne 2:1 (0:1)
Góly: 65. a 74. Kadewere – 40. Lopes (vla.)

Viac o téme: Stade Reims FC Lorient Racing Lens Ligue 1 FC Nantes Dijon FC Metz Angers SCO Lille OSC Olympique Nimes Stade Brest
  • Zdroj: ČTK, TASR