VIDEO Ibrahimovič opäť ústrednou postavou vedúceho AC Miláno, Juventus prišiel o body aj Ronalda

Cristiano Ronaldo musel nútene striedaťCristiano Ronaldo musel nútene striedať Zdroj: SITA/AP/Andrew Medichini

RÍM - Futbalisti AC Miláno remizovali v nedeľňajšom dueli 7. kola na domácej pôde s Hellasom Verona 2:2. Aspoň bod pre lídra tabuľky zabezpečil v 93. minúte Zlatan Ibrahimovič, ktorý predtým v druhom polčase nepremenil pokutový kop.

Milánčania prehrávali už po necelých dvadsiatich minútach o dva góly. V 27. minúte si potom dal vlastný gól Giangiacomo Magnani z Verony a favorit ďalší zásah pridal až v nadstavenom čase. Prvú ligovú prehru v sezóne odvrátil presnou hlavičkou Ibrahimovič, ktorý predtým v 65. minúte nevyužil jedenástku. AC má na čele dvojbodový náskok pred Sassuolom.

Futbalisti Lazia Rím remizovali v nedeľňajšom zápase 7. kola talianskej ligy doma s Juventusom Turín 1:1, keď vyrovnali v piatej minúte nadstaveného času.

O prvý gól duelu sa postaral v 15. minúte Cristiano Ronaldo, ktorý zblízka usmernil do siete prudkú prihrávku Juana Cuadrada z pravej strany. Hviezdny Portugalčan však po 76 minútach hry musel opustiť trávnik pre zranenie. Bod pre Lazio zariadil v 95. minúte strelou z otočky striedajúci Ekvádorčan Felipe Caicedo po akcii Joaquina Correu.

Pre obhajcu titulu to bola štvrtá remíza v ligovej sezóne, v tabuľke je priebežne piaty s mankom troch bodov na AC Miláno. Vedúci Milánčania majú k dobru večerný domáci duel s Hellasom Verona. Tretí SSC Neapol vyhral na pôde FC Bologna 1:0, na lavičke náhradníkov hostí sedel slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka. Neapol má 14 bodov rovnako ako AS Rím, ten je na štvrtom mieste po triumfe na pôde FC Janov 3:1, ktorý hetrikom zariadil Henrich Mchitarjan. Inter Miláno remizoval na ihrisku Atalanty Bergamo 1:1, za hostí odohral celý duel stopér Milan Škriniar, ktorý sa vrátil do zostavy po pauze spôsobenej ochorením COVID-19.

Lazio Rím - Juventus Turín 1:1 (0:1)
Góly: 90.+5 Caicedo - 15. Ronaldo
/D. Vavro nefiguroval na zápasovej súpiske Lazia/

Atalanta Bergamo - Inter Miláno 1:1 (0:0)

AC Miláno – Hellas Verona 2:2 (1:2)
Góly: 27. Magnani (vlastný), 90.+3 Ibrahimovič – 6. Barák, 19. Calabria (vlastný)

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Lazio Rím Juventus Turín Inter Miláno AS Rím Milan Škriniar Atalanta Bergamo Serie A Denis Vavro FC Turín FC Janov FC Crotone