VIDEO Penaltový hetrik zariadil senzačnú demontáž madridského Realu, La Lige kraľuje Real Sociedad

Prekonaný brankár Realu Thibaut Courtois a gólové oslavy futbalistov ValenciePrekonaný brankár Realu Thibaut Courtois a gólové oslavy futbalistov Valencie Zdroj: SITA/AP - Alberto Saiz

MADRID - Futbalisti Realu Madrid prehrali v nedeľňajšom dueli 9. kola španielskej ligy na ihrisku Valencie 1:4. Tri góly dali domáci z pokutových kopov, o všetky sa postaral Carlos Soler.

Real viedol na štadióne Mestalla od 23. minúty, keď skóroval Karim Benzema. Valencia ešte do prestávky skóre otočila, najskôr vyrovnal z opakovanej penalty Soler a v 43. minúte si dal vlastný gól Raphael Varane. Po zmene strán pridal Soler z bieleho bodu ďalšie dva zásahy. Pre Real to bola druhá prehra v ligovej sezóne, zo štvrtého miesta tabuľky stráca na lídra Real Sociedad San Sebastián štyri body a má zápas k dobru. Valencia zabrala naplno po štyroch zápasoch a poskočila na 9. pozíciu.

Carlos Soler a jeho Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Alberto Saiz

Real Sociedad San Sebastián vyhral piaty ligový zápas za sebou. V nedeľu si poradili doma s Granadou 2:0 a je na čele neúplnej tabuľky. Villarreal je po triumfe na ihrisku Getafe 3:1 priebežne druhý pred dvojicou madridských klubov Atléticom a Realom.

Getafe CF – Villarreal CF 1:3 (1:2)
Góly: 16. Arambarri – 11. Alcacer, 18. Trigueros, 62. Moreno

Real Sociedad San Sebastián – Granada CF 2:0 (2:0)
Góly: 22. Monreal, 27. Oyarzabal (z 11m), ČK: 87. Le Normand (San Sebastian)

Levante UD – Deportivo Alaves 1:1 (0:1)
Góly: 51. Morales – 4. Lucas Perez, ČK: 34. Mendez (Alaves)

Real Valladolid – Athletic Bilbao 2:1 (1:0)
Góly: 19. Orellana (z 11m), 48. Maranhao – 86. Williams (z 11m)