Výborné správy pre reprezentáciu! Škriniar sa už v Senci podrobil testu, prišli aj Lobotka a Hancko

Milan Škriniar počas tréningu reprezentácieMilan Škriniar počas tréningu reprezentácie Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

SENEC - Futbalový obranca Milan Škriniar z Interu Miláno sa v pondelok na obed podľa plánu pripojil k slovenskej reprezentácii v Senci. Spolu s ďalšími hráčmi Stanislavom Lobotkom, Ľubomírom Šatkom či Dávidom Hanckom absolvovali okamžite po príchode k národnému tímu koronavírusové testy. Popoludní v prípade negatívnych výsledkov už absolvujú riadnu tréningovú jednotku v NTC.

V nedeľu podvečer talianske médiá pôvodne napísali, že stopérovi Interu zabránili vycestovať miestne zdravotné úrady v rámci obmedzení v boji proti pandémii koronavírusu. Informácia, ktorá prekvapila vedenie národného tímu sa napokon nepotvrdila. Dvadsaťpäťročný Škriniar sa v nedeľu pri remíze s Atalantou (1:1) vrátil do zostavy "Nerazzurri" po tom, ako ho z októbrového asociačného termínu aj troch kôl Serie A vyradil pozitívny test ochorenie COVID-19.

Reprezentačný tréner Štefan Tarkovič mal v prvý deň zrazu k dispozícii 17 hráčov. Ďalší, vrátane Škriniara, sa pripojili či ešte pripoja v pondelok, ako posledný mal pricestovať v utorok Ján Greguš z Minnesoty United. Slováci majú pred sebou zápas roka, vo finále baráže EURO 2020 nastúpia vo štvrtok 12. novembra v Belfaste proti Severnému Írsku. Následne ich čakajú zápasy Ligy národov proti Škótsku (15. novembra v Trnave) a Česku (18. novembra v Plzni).

Viac o téme: Slovensko SFZ Stanislav Lobotka Milan Škriniar Dávid Hancko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Jaroslav Novák
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články