Dopingový hriešnik po krutom ortieli o najväčšej nespravodlivosti: Pripravili ma o najväčšiu lásku!

Andrea IannoneAndrea Iannone Zdroj: SITA/AP - Andy Brownbill

LAUSANNE - Taliansky motocyklový pretekár Andrea Iannone neuspel u Športového arbitrážneho súdu s odvolaním proti 18-mesačnému trestu za doping.

CAS dal v Lausanne naopak za pravdu zástupcom Svetovej antidopingovej agentúry (WADA), ktorí pre 31-ročného jazdca požadovali prísnejšie sankciu, a zastavil Iannonemu činnosť na štyri roky.

"Dnes sa mi stala najväčšia nespravodlivosť, akú som si vedel predstaviť. Pripravili ma o najväčšiu lásku. Ale nevzdávam sa," napísal Iannone na instagram.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Oggi ho subito la più grande ingiustizia che potessi ricevere. Mi hanno strappato il cuore separandomi dal mio grande amore. Le motivazioni sono prive di senso logico e con dati di fatto sbagliati. Per questo ci sarà luogo e tempo opportuni...perché di certo non mi arrendo. Sapevo di affrontare i poteri forti, ma speravo. Speravo nell'onestà intellettuale e nell'affermazione della giustizia. In questo momento soffro come di più non potrei. Ma chi ha cercato di distruggere la mia vita, presto capirà quanta forza ho dentro il cuore. La forza dell'innocenza e soprattutto...la coscienza pulita. Una sentenza può modificare gli eventi ma non l’uomo. Today i’ve received the worst injustice i could ever have imagined. They ripped my heart apart from my greatest love. No logical sense on these allegation accompanied by incorrect facts. For this there will be an appropriate place and time ... because I certainly do not give up. I knew I was facing the strong powers, but I was hoping. I was hoping for intellectual honesty and the affirmation of justice. Right now I am suffering at the highest level i could imagine. Whoever has tried to destroy my life will soon understand how much strength I have in my heart. The power of innocence and above all, a clear conscience. A sentence can modify the events but not the MAN.

Príspevok, ktorý zdieľa Andrea Iannone (@andreaiannone),

Medzinárodná motocyklová federácia ho potrestala v apríli za pozitívny test na steroid drostanolon počas novembrovej Veľkej ceny Malajzie. Podľa rodáka z Vasta sa nepovolené látky dostali do jeho tela z kontaminovaného mäsa, ale jeho právnikom sa to nepodarilo preukázať.

Podľa arbitráže Iannone nebol schopný sudcom oznámiť druh mäsa, ktoré konzumoval, ani jeho pôvod. "Panel (troch sudcov) navyše zistil, že Andrea Iannone ani jeho odborníci nedokázali konkrétne preukázať, že by v Malajzii k nejakej kontaminácii mäsa drostanolonom došlo," uviedol arbitrážny súd vo vyhlásení.

Iannone, ktorý naposledy jazdil v tíme MotoGP Aprilia Racing Gresini, sa bude môcť vrátiť k pretekaniu najskôr v decembri 2023. Dnešný verdikt ho rozčúlil. "Vedel som, že bojujem proti silnej moci. Ale dúfal som. Dúfal som v čestnosť a potvrdenie spravodlivosti," dodal.

Viac o téme: Andrea Iannone
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Andy Brownbill
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články