Sokolíci prišli do Gruzínska zabojovať o 3. miesto: Pôjdeme do toho naplno!

Slovenskí futbalisti do 21 rokovSlovenskí futbalisti do 21 rokov Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

TBILISI - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov sa s kvalifikáciou majstrovstiev Európy 2021 rozlúčia bojom o tretie miesto. V tabuľke 2. skupiny figurujú pred záverečným dvojzápasom na štvrtej priečke o tri body za gruzínskymi rovesníkmi, na ktorých pôde nastúpia vo štvrtok o 11.00 SEČ na Štadióne Micheila Meškiho v Tbilisi.

 V prvom vzájomnom zápase sa zrodilo domáce víťazstvo Slovenska 3:2. Kým na Gruzíncov čaká posledné vystúpenie, Slováci uzavrú kvalifikačný cyklus až v utorok 17. novembra doma proti Lichtenštajnsku. "Vieme, že Gruzínci sú veľmi technickí a hrajú veľa jeden na jedného. Naša výhoda môže byť, že sú nižší a môžeme využívať štandardné situácie. Lichtenštajnčanov musíme zdolať," vyhlásil na oficiálnej webstránke Slovenského futbalového zväzu (SFZ) útočník Dávid Strelec.

Dávid Strelec a Sabuhi Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

Rovnaké očakávania má aj krídelník Martin Kovaľ: "Gruzínci proti nám v prvom zápase ukázali, že sú veľmi dobre technicky vybavení, bude to veľmi náročný duel. Chceme nadviazať na výsledok z domáceho zápasu. Lichtenštajnsko tiež nebude jednoduchý súper, možno sme papierový favorit, ale isto nepredá kožu lacno a my pôjdeme do toho naplno."

Zverenci Jaroslava Kentoša sa do Tbilisi presunuli v utorok. Na šampionát, ktorého skupinová fáza sa odohrá od 24. do 31. marca 2021 za účasti hostiteľov Maďarska a Slovinska, víťazov deviatich kvalifikačných skupín a piatich najlepších tímov z druhých miest, už nemajú šancu postúpiť. Cieľ však majú aj v novembrovom asociačnom termíne. "Po poslednom zápase chceme byť tretí v skupine," zdôraznil Kentoš. Mužstvo pod jeho vedením v štyroch tohtoročných súbojoch zdolalo Azerbajdžan, dvakrát prehralo so Švajčiarskom a raz podľahlo takisto favorizovanému Francúzsku: "S Gruzínskom očakávam náročný duel, podobný, ako bol ten pred rokom. Gruzínci sa prezentujú počas celej kvalifikácie aktívnym futbalom a sú dobre technicky vybavení. To ich zdobí. Čo sa týka výkonu, verím, že nadviažeme na ten z druhého polčasu vo Francúzsku (0:1)."

Tréner futbalovej reprezentácie SR Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR - Jakub Kotian

V prípade víťazstva môžu mladí Slováci potvrdiť konečnú tretiu pozíciu na budúci týždeň v Nitre. "Lichtenštajnčania sa prezentujú dobre organizovanou obranou, hrajú na rýchle protiútoky. Bude to o tom, aby sme nepodcenili žiadny detail a aby sme hrali naplno počas celého stretnutia. V minuloročnom dueli, keď prišlo k podceneniu v určitých herných situáciách, sa súper dostal do zápasu. Verím, že teraz sa to nestane," dodal Kentoš. V 2. skupine sa bojuje aj o prvenstvo, Švajčiarsko vedie pred Francúzskom o tri body. Oba tímy ešte odohrajú dve stretnutia vrátane pondelňajšej vzájomnej konfrontácie vo francúzskom meste Caen.

kvalifikácia ME 2021 futbalistov do 21 rokov - 2. skupina:
Gruzínsko - Slovensko /štvrtok 12. novembra, 11.00 SEČ, Štadión Micheila Meškiho, Tbilisi, Dvojka RTVS/
rozhodujú: Bogár - Buzás, Garai (všetci Maď.)

Viac o téme: Slovensko Gruzínsko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Henrich Mišovič
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články