Vuelta poslala do karantény 45 ľudí, ale žiadneho cyklistu: Takáto chyba sa nesmie opakovať!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

MADRID - Po úspešnom skončení Vuelty bez jediného výskytu koronavírusu medzi cyklistami bolo odhalené ohnisko nákazy u sprievodných policajtov.

Španielska agentúra EFE informovala o 45 členoch členov civilnej stráže, ktorí mali po nedeľňajšej záverečnej etape pozitívny test na covid-19. Teraz sú v karanténe.

Celkom 150 ľudí sa staralo o uzávierky ciest či riadenie dopravy počas 20-dňových pretekov, ktoré uzavreli sezónu cestným cyklistom. V nedeľu večer sa všetci podrobili testom. Výsledky boli známe až v utorok, policajné odbory sa preto hnevajú, že všetci mohli z Madridu odísť domov bez toho aby vedeli výsledky.

"Takáto chyba sa nesmie opakovať. Nastala situácia, ktorá je porušením pokynov stanovených zdravotníckymi orgánmi," uviedli odbory vo vyhlásení.

Vuelta skončila v nedeľu triumfom Slovinca Primoža Rogliča. V poradí 75. ročník bol kvôli koronavírusovej pandémii odložený z prelomu augusta a septembra a skrátený na osemnásť etáp z dvadsaťjeden. Plánované úvodné tri etapy v Holandsku sa v novom termíne nešli.


Tagy: La Vuelta a Espana 2020

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP Photo/Alvaro Barrientos

DISKUSIA