Počty infikovaných im prerástli cez hlavu: Celý nemecký klub skončil v karanténe!

Andrej Kramarić a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi
Andrej Kramarić a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi

SINSHEIM - Celý tím futbalového bundesligistu TSG 1899 Hoffenheim putuje do karantény. Dôvodom sú ďalšie prípady koronavírusu v tíme. Po aktuálnom kole testovania mali pozitívne výsledky tri osoby. Koronavírusom sa v Hoffenheime najnovšie nakazili stredopoliar Sebastian Rudy, útočník Ishak Belfodil a nemenovaný člen realizačného tímu. U ďalšej osoby vyšiel nejasný výsledok testu a budú ho musieť zopakovať.

Po dohode so zdravotníckymi úradmi v Nemecku stiahol Hoffenheim dvoch svojich hráčov z kádrov národných tímov. Ide o nemeckého reprezentačného brankára Olivera Baumanna a člena anglického tímu do 21 rokov Ryana Sessegnona. Ten je v Hoffenheime na hosťovaní z Tottenhamu. Ani jeden z nich nemal pozitívny test, ale z preventívnych dôvodov pôjdu rovnako do karantény.

Už predtým mali pozitívny test po príchode na reprezentačné zrazy dvaja hráči Hoffenheimu - Izraelčan Munas Dabbur a Dán Robert Skov. Obaja mali pritom minulý piatok pri pravidelnom testovaní pred bundesligovým kolom negatívny výsledok testu. Ďalší zápas by mal Hoffenheim odohrať po reprezentačnej pauze 21. novembra proti Stuttgartu, pripomenula agentúra AP.


Tagy: TSG 1899 Hoffenheim

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP - Bernd Thissen

DISKUSIA