VIDEO Nečakaný šok pre úradujúcich majstrov sveta: Blamáž, akú nezažili viac ako 17 mesiacov!

Olivier Giroud (v strede) a ďalšie hviezdy FrancúzskaOlivier Giroud (v strede) a ďalšie hviezdy Francúzska Zdroj: SITA/AP - Michel Euler

PARÍŽ - Futbalisti Francúzska utrpeli prvú prehru po vyše sedemnástich mesiacoch. Úradujúci majstri sveta v stredu senzačne podľahli v prípravnom zápase v Paríži Fínsku 0:2, keď ani raz nedokázali prekonať brankára Jesseho Joronena.

Najväčšie prekvapenie večera sa zrodilo na prázdnom parížskom Stade de France, kde Fíni na čele s brankárom talianskej druholigovej Brescie Joronenom "vygumovali" ofenzívu domácich Francúzov. Outsider už v prvom polčase dvakrát gólovo udrel v rozpätí troch minút. Najskôr sa presadil v 28. minute Marcus Forss a o chvíľu neskôr aj Onni Valakari. Francúzi nedokázali ani raz odpovedať a ich šnura bez prehry sa tak zastavila na čísle 12. Naposledy prehrali v júni minulého roka v Turecku 0:2. Slovenský rodák, brankár Lukáš Hrádecký, sedel na lavičke hostí, ktorí sa na budúci rok premiérovo predstavia na ME.