Ronaldo sa v reprezentácii priblížil k ďalšiemu rekordu: Portugalská ikona sa vyrovnala maďarskej legende

Cristiano Ronaldo oslavuje gól v drese PortugalskaCristiano Ronaldo oslavuje gól v drese Portugalska Zdroj: SITA/AP Photo/Armando Franca

LISABON - Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo je opäť o krok bližšie k prekonaniu rekordu Iránca Aliho Daeiho v počte gólov za národný tím (109). Pri víťazstve 7:0 v stredajšom prípravnom stretnutí proti Andorre zaznamenal už svoj 102. presný zásah v najcennejšom drese.

Hráč talianskeho Juventusu Turín si z klubu priniesol drobné zranenie členka a do stretnutia preto nastúpil až po zmene strán za stavu 2:0 pre domácich. V 56. minúte najskôr naservíroval gólovú prihrávku Renatovi Sanchesovi a päť minút pred koncom duelu, keď ho centrom našiel na zadnej žrdi Mario Rui, prudkou hlavičkou zvyšoval na 6:0. Prekonanie rekordu je však v tomto roku len málo pravdepodobné. Portugalsko totiž privíta v sobotu, v rámci 3. skupiny A-divízie Ligy národov úradujúcich majstrov sveta z Francúzska, v utorok sa rozlúči so súťažou stretnutím na pôde Chorvátska.

Ronaldo strelil celkovo svoj 746. gól v kariére a vyrovnal sa bývalému maďarskému futbalistovi Ferencovi Puskásovi na štvrtom mieste v historickej tabuľke. Podľa portálu talksport.com je na čele útočník česko-rakúskeho pôvodu Josef Bican, ktorý dal v rokoch 1931-1956 oficiálne 805 gólov.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Portugalsko