Kroos ostro skritizoval najväčších predstaviteľov futbalu: Pre FIFA a UEFA sme len obyčajné bábky!

Toni Kroos
Toni Kroos

BRATISLAVA - Nemecký reprezentant a hráč španielskeho Realu Madrid vyjadril kritický názor na nový formát Majstrovstiev sveta klubov či iné medzištátne formáty, akou je napríklad Liga národov.

Európsky futbal sa tento rok musel podobne ako celý svet prispôsobiť pandémii koronavírusu a po jarnom prerušení futbalu hrajú futbalisti od jeho reštartku fakticky nonstop. Popredné európske kluby hrali ešte v auguste Ligu Majstrov alebo Európsku ligu, pričom nový ročník začínal hneď o pár týždňov. 30-ročný Kroos si myslí, že najvyšší predstavitelia futbalu rozhodujú o všetkom podľa seba, bez názoru nejakej hráčskej asociácie, ktorá by zastupovala spomínaných hráčov.
 
"S týmito súťažami je zrejmé, že pre FIFA a UEFA sme len obyčajné bábky. Vytvárajú nové súťaže ako napríklad Ligu národov, rozširujú Majstrovstvá sveta klubov, aby ešte zvýšili svoje zisky, no hráči sa dostávajú k novým fyzickým limitom. Niekedy je lepšie nechať veci tak, ako sú," uviedol Kroos. Informoval španielsky denník AS.
 
Náročný rozpis zápasov priniesol počas tohtotýždňových reprezentačných zápasov niekoľko zranení. Obranca Manchestru City Nathan Aké sa zranil v zápase Holandska proti Španielsku (1:1), stopér Liverpoolu Joe Gomez sa zranil na tréningu Anglicka. A toto nie sú jediní hráči, ktorí sa v posledných týždňoch ocitli na maródke medzi zranenými hráčmi.

Tagy: UEFA FIFA Toni Kroos

Zdroj:
športky
Foto:
Profimedia

DISKUSIA