Médiá po postupe Sokolov na EURO: Ďuriš poslal Slovensko na majstrovstvá Európy!

Radosť Slovákov z postupu na EURORadosť Slovákov z postupu na EURO Zdroj: TASR/PA/Brian Lawless

BRATISLAVA/BELFAST - Ohlasy médií na postup slovenskej futbalovej reprezentácie na ME 2020 po štvrtkovom víťazstve vo finále baráže na pôde Severného Írska 2:1 po predĺžení.

BBC: "Severnému Írsku nebolo súdené... Fanúšikovia zostali na štadióne, aby sa poďakovali hráčom, ktorí odovzdali všetko, no vo štvrtok večer to nebolo v ich silách. Jonny Evans zdraví divákov, Kyle Lafferty je v slzách a Slováci oslavujú v klbku na opačnom konci."

Sky Sports: "Sen Severného Írska o EURO sa rozplynul tragédiou v predĺžení."

The Guardian: "Slovensko zužitkovalo dve defenzívne chyby súpera a stačilo mu to, aby pridalo Severné Írsko k Írsku na zozname svojich skalpov na ceste na EURO."

Daily Mirror: "Severné Írsko do toho dalo maximum, ale chýbala mu rozdielová kvalita a jeho hráči si mohli počínať lepšie pri oboch inkasovaných góloch."

Belfast Telegraph: "Severné Írsko sa zarmútilo v predĺžení. Michal Ďuriš poslal vo Windsor Parku Slovensko na majstrovstvá Európy."

Irish Independent: "Namiesto EURO žiaľ v Severnom Írsku po tom, ako prehralo v predĺžení so Slovenskom."

Irish Times: "Slovensko udrelo na konci a ukončilo nádeje Severného Írska o účasti na EURO."

UEFA: "Slováci slávia v Belfaste. Slovensko, Škótsko, Severné Macedónsko a Maďarsko sa kvalifikovali počas dramatickej finálovej noci play off."

idnes.cz: "Postupová radosť vládne aj na Slovensku. Zvíťazilo v Severnom Írsku 2:1 po predĺžení a druhýkrát za sebou postúpilo na záverečný turnaj. V 110. minúte rozhodol Ďuriš."

eurofotbal.cz: "Severné Írsko je pre Slovensko, zdá sa, zasľúbená krajina. Pred vyše dekádou tam spravilo výrazný krok za svojimi dosiaľ jedinými majstrovstvami sveta, teraz v Belfaste pre zmenu vybojovalo svoju druhú účasť na zraze európskej smotánky. Vďaka gólu Michala Ďuriša z druhej polovice predĺženia sa v skupine môže tešiť na Španielov či poľských susedov."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 25
Viac o téme: Slovensko Severné Írsko Kvalifikácia na EURO 2020
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/PA/Brian Lawless
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články