Celé Slovensko oslavuje postup: Úspech Sokolov pokazil ostrovnú párty na šampionáte

Futbalisti Slovenska sa tešia po výhre 2:1 v zápase finále play off o EURO 2020Futbalisti Slovenska sa tešia po výhre 2:1 v zápase finále play off o EURO 2020 Zdroj: TASR/PA/Brian Lawless

BELFAST/BRATISLAVA - Slovenskí futbalisti zabránili tomu, aby sa na budúcoročnom festivale európskej smotánky stretli všetky krajiny Spojeného kráľovstva. Anglicko aj Wales postúpili priamo z kvalifikácie a vo štvrtok sa k nim po úspešnom jedenástkovom rozstrele vo finále baráže pridalo aj Škótsko.

Chýbať bude jedine Severné Írsko, ktoré v Belfaste prehralo so Slovenskom 1:2 po predĺžení. Slováci navyše v semifinále vyradili Írov, na šampionáte "vďaka" nim nebude ani jedna reprezentácia zo "smaragdového ostrova" a Írsko prišlo o šancu predstaviť sa na domácom Aviva Stadium v Dubline.

Slováci a Škóti sa stretnú v najbližšom zápase Ligy národov v Trnave. "Slovensko proti Škótsku v nedeľu? Dvadsaťdva hráčov po oslavách na ihrisku, to veru nebude pekný pohľad," s humorom skonštatoval jeden z britských fanúšikov na sociálnej sieti Twitter.

Sklamaní hráči Severného Írska Galéria fotiek (15) Zdroj: TASR/PA/Brian Lawless

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 15
Viac o téme: Slovensko Severné Írsko Kvalifikácia na EURO 2020
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/PA/Brian Lawless
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články