Pre Rusnáka je postup na EURO splnený sen: Verím, že sme ľuďom na Slovensku priniesli trošku šťastia

Radosť futbalistov Slovenska
Radosť futbalistov Slovenska

BELFAST - Slovenskí futbalisti zvíťazili vo štvrtkovom finále play off EURO 2020 v Belfaste nad Severným Írskom 2:1 po predĺžení. Na kontinentálny šampionát sa prebojovali druhýkrát v histórii, v E-skupine budú ich súpermi Poľsko, Švédsko a Španielsko.

V základnej zostave hostí dostal šancu aj krídelník Albert Rusnák ml. z Realu Salt Lake zo zámorskej MLS. "Prvý pocit je, že najdôležitejší bol výsledok. Bol to jeden zápas, ktorý rozhodol o postupe na EURO. Cieľ sa splnil. Aj keď výkon mohol byť lepší, ale dali sme do toho fakt všetko a každý zo seba vydal viac než 100 percent. Celých 120 minút tam bolo nasadenie a to je v takýchto zápasoch potrebné na dobrý výsledok. Chcel by som len povedať všetkým ľuďom na Slovensku, ktorí momentálne nemajú ľahkú situáciu, že verím, že sme im domov priniesli trošku šťastia. Že budú na nás hrdí," vyjadril sa 26-ročný reprezentant. Súčasne priznal, že Severní Íri dokázali dostať Slovensko pod tlak: "Ako náhle sme vyhrávali a do konca bolo desať minút, tak každý myslel najmä na tú defenzívnu činnosť, až potom na ofenzívnu. Boli sme zalezení a oni nás s tými dlhými loptami dostávali trochu pod tlak. Po mentálnej stránke, keď dali na 1:1, sme to zvládli napokon super. Nebolo ľahké sa pozbierať, ale dokázali sme to. Výsledok bol najdôležitejší."

Rusnák potrebuje čas, aby sa mu v hlave rozležal úspech, ktorý so spoluhráčmi dosiahol: "Ešte si neuvedomujem, čo sme dosiahli. Možno časom to budem brať inak a zamyslím sa nad tým možno aj iným spôsobom, ako bezprostredne teraz. Mám obrovskú radosť, sú to neskutočné pocity. Podarilo sa mi to s dvadsaťjednotkou a teraz aj s áčkom, je to ďalší zo splnených snov."


Tagy: Slovensko SFZ Albert Rusnák ml.

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Peter Morrison

DISKUSIA