Kardinálny nezmysel, štát rozhoduje ako Pat a Mat! Kto otvorí a zaplatí plaváreň na Slovensku?

Ivan ŠulekIvan Šulek Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA - Pandemická komisa v piatok okrem iného schválila aj otvorenie plavární a fitnesscentier, ale len za prísnych podmienok: s maximálne šiestimi osobami a tiež podmienkou jednej osoby na pätnásť metrov štvorcových. Pôvodne mala výnimka na vstup platiť len pre členov klubov, no nakoniec sa plénum zhodlo na uvoľnení pre všetkých.

Takéto podmienky sú ale podľa slov prezidenta Slovenskej plaveckej federácie Ivana Šuleka kardinálnym nezmyslom. 

"V čase pandémie ideme hospodárne nakladať so štátnymi financiami. Otvoriť plaváreň pre 6 osôb na hodinu je kardinálny nezmysel navrhovateľov. Prevádzková hodina bazéna je od 250 do 300 EUR, športovci potrebuju tréning 3 hodiny denne, pri počte 24 športovcov, bude jeden tréner trénovať 4 hodiny ráno a 8 poobede. Gratulujem, prečo nekomunikuje štát so zástupcami zväzov, ale rozhoduje ako Pat a Mat? Kto otvorí prevádzku plavárne na Slovensku? A kto ju hlavne zaplatí? Lebo kluby a zväzy nie..." napísal Šulek na sociálnej sieti ostrú kritiku po rozhodnutí pandemickej komisie. 

V čase pandémie ideme hospodárne nakladať so štátnymi financiami. Otvoriť plaváreň pre 6 osôb na hodinu je kardinálny...

Uverejnil používateľ Ivan Šulek Piatok 13. novembra 2020

Šulek predtým v otvorenom liste kompetentným uviedol aj zoznam našich športovcov bojujúcich o miestenky na OH v Tokiu. Plávanie: Richard Nagy, Nikoleta Trníková, Tomáš Klobučník, Andrea Podmaníková, Vladimír Štefánik. Vodné pólo ženy: 16 dievčat. Synchronizované plávanie: Naďa Daabousová a Diana Miškechová a nezabudol ani na triatlonistu a nášho bývalého reprezentanta v plávaní Richarda Vargu, ktorý tiež potrebuje rovnako ako vyššie uvedení športovci bazén na prípravu pre OH Tokio, keďže je to jeho najsilnejšia disciplína, z ktorej doteraz vždy ťažil.

Ďalšie rokovania ohľadom uvoľnovania opatrení sa v pondelok presunú na Ústredný krízový štáb. Konzílium by malo diskutovať aj o zmene pri jednorazových súťažiach. Momentálne je totiž povinnosť absolvovať PCR test, návrh je, aby postačovalo absolvovanie antigénového testu. "Tento krok dáva jednotlivým športovcom aspoň malú šancu sa nadýchnuť. Je to pre ich celosezónnu športovú prácu nevyhnutnosť," uviedol Ivan Husár.

Viac o téme: Ivan Šulek Igor Matovič
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Martin Baumann
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články