VIDEO Brazílski kanárici nezaváhali ani proti Venezuele: Víťazstvo Čile zariadil dvojgólový Vidal

Radosť hráčov Brazílie po víťazstve Radosť hráčov Brazílie po víťazstve Zdroj: SITA/Nelson Almeida/Pool via AP

SAO PAULO - Futbalisti Brazílie zvíťazili v stretnutí 3. kola juhoamerickej kvalifikácie MS 2022 na domácej pôde nad Venezuelou 1:0. O víťazstve "kanárikov" rozhodol v 66. minúte Roberto Firmino, ktorý zblízka dorazil loptu do siete hostí. Brazília je lídrom tabuľky s plným počtom bodov.

Brazília zdolala Venezuelu 16-krát zo sedemnástich vzájomných kvalifikačných zápasoch o MS. Päťnásobným majstrom sveta chýbal útočník Neymar z Parížu St. Germain. Venezuela je v tabuľke bez bodu predposledná.

Radosť hráčov Uruguaja Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP Photo/Fernando Vergara

Uruguaj zvíťazil v Kolumbii 3:0 po góloch Edinsona Cavaniho, Luisa Suareza (z 11 m) a Darwina Nuneza. Suarez premenil v druhom polčase penaltu a dosiahol svoj 63. reprezentačný gól. Uruguaj je v tabuľke so 6 bodmi štvrtý. Čile uspelo doma nad Peru 2:0 vďaka dvom gólom Artura Vidala z Interu Miláno v prvom polčase.