Po Izraeli padol aj súboj Ligy národov v Rumunsku: Nedeľňajší duel Nórska zrušili

Erling Braut Haaland s ďalšími futbalistami NórskaErling Braut Haaland s ďalšími futbalistami Nórska Zdroj: SITA/AP - Peter Morrison

OSLO - Futbalový zápas 1. skupiny B-divízie Ligy národov Nórska v Rumunsku sa neodohrá v pôvodnom termíne v nedeľu o 20.45 h. V sobotu to oznámila Európska futbalová únia (UEFA). Po pozitívnom teste obrancu hostí Omara Elabdellaouiho nariadili nórske úrady celému tímu desaťdňovú karanténu.

Nórska futbalová federácia (NFF) najprv odložila sobotňajší odchod do Rumunska a neskôr ho úplne zrušila. "Ak by sme nemohli odletieť, porušili by sme medzinárodné futbalové pravidlá a stratili tým šancu kvalifikovať sa na MS. Samozrejme, prišli by sme o možnosť vyhrať skupinu a tým pádom o šancu hrať v budúcnosti s atraktívnejšími súpermi. Stali by sme sa jedinou krajinou UEFA, ktorá by nemohla štartovať v súťažných zápasoch," uviedli ešte pred verdiktom predstavitelia NFF.

Podľa pravidiel UEFA by mali prideliť víťazstvo Rumunsku, keďže Nóri nenastúpili na zápas, uvádza agentúra dpa. O prípade bude rozhodovať Kontrolná komisia UEFA. Nórov čaká posledný zápas skupiny LN v stredu v Rakúsku. Nórsky futbalový zväz (NFF) vyjadril pobúrenie z počínania tamojších zdravotných orgánov.

Podľa nórskych médií mal ešte vo štvrtok pravý krajný obranca Elabdellaoui pozitívny test na koronavírus. Aj keď ostatní hráči a členovia realizačného tímu boli o deň neskôr negatívne testovaní, podľa úradov sa dostali do úzkeho kontaktu s infikovaným. Musia preto zostať v krajine a absolvovať povinnú desaťdňovú karanténu. Nóri majú po štyroch vystúpeniach na konte deväť bodov, rovnako ako líder z Rakúska, a mali bojovať o víťazstvo v skupine.

Už v stredu zrušili domáci prípravný zápas Nórov s Izraelom pre zdravotné riziko. V tíme hostí mal totiž Munas Dabbur pozitívny test na koronavírus a miestne úrady odporučili NFF duel odvolať.

Viac o téme: Nórsko Rumunsko Liga národov UEFA
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Peter Morrison
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články