VIDEO Slovensko pod Tarkovičom s ďalším víťazstvom: V Lige národov sme zdolali bojovných Škótov

Ján Greguš a Ondrej Duda oslavujú gól Ján Greguš a Ondrej Duda oslavujú gól Zdroj: TASR - Michal Svítok

TRNAVA - Slovenská futbalová reprezentácia si udržala nádej na zotrvanie v B-divízii Ligy národov. Rozhodol o tom nedeľný triumf v Trnave nad Škótskom 1:0. Zverenci Štefana Tarkoviča zostali na poslednom 4. miesta tabuľky 2. skupiny, na tretí Izrael strácajú už len bod.

O 20.45 h sa hral v Plzni druhý zápas skupiny medzi domácim Českom a Izraelom. V poslednom zápase v tomto roku, ktorý poznačila pandémia koronavírusu, nastúpia Slováci v stredu 18. novembra o 20.45 h v Plzni proti Česku.

Slováci mali dobrý úvod, držali loptu na kopačkách a zásluhou Kucku po prvý raz vystrelili do priestoru brány. Škóti potom odpovedali po dvoch chybách Slovákov, najskôr Rodák poľahky chytil strelu Christieho z ľavej strany a potom po chybe Kucku zachránil pred dobiedzajúcimi útočníkmi hostí Škriniar. Obrana Slovenska stála na pevných nohách aj v 17. minúte, keď Šatka včas zblokoval zakončujúceho McBurnieho. Hra bola v prvom polčase vyrovnaná, ale Škóti boli dôraznejší pri prechode do útoku. Z toho pramenila aj situácia v 27. minúte, keď po faule na Christieho kopal priamy kop Armstrong, v dobrej pozícii však namieril nad bránu. O päť minút neskôr išli Slováci do vedenia, keď spoza šestnástky napriahol k strele Ján Greguš a vďaka teču McLeana už Gordon nemal čas reagovať - 1:0. Hostia mohli vzápätí vyrovnať, center do šestnástky našiel osamoteného McBurnieho, ale hlavičkoval slabo a do stredu brány, kde stál Rodák. Prvé dejstvo ukončil ďalší rýchly protiútok Škótov, ale Armstrong z pravej strany spolu s Rodákom obhodil aj bránu.

Po zmene strán boli lepší hostia zo Škótska. Snažili sa o vyrovnanie, veľkú šancu mali v 62. minúte, keď po centri Tierneyho hlavičkoval osamotený McLean. V čistej šanci ho však vychytal Rodák. Na druhej strany pálil v veľkej diaľky Hrošovský, ale lopta z jeho kopačky tesne minula bránku Gordona. Tréner Tarkovič potom poslal na trávnik čerstvého Lobotku s Rusnákom, prevaha Škótov aj vďaka tomuto striedaniu slabla. Hostia sa však neprestávali vzdávať a snažili sa o vyrovnanie, Slováci v závere čakali na rýchle protiútoky. V sieti neskončila ani strela Griffithsa v závere zápasu, zverenci trénera Tarkoviča si napokon pripísali prvý triumf v tohtoročnej edícii LN.

Liga národov - B-divízia, 2. skupina
Trnava
SLOVENSKO - Škótsko 1:0 (1:0)
Gól: 32. Greguš. ŽK: Kucka, Pekarík, Duda, Mazáň, Rusnák - Armstrong, McGinn, Christie. Rozhodovali: Kovács - Marinescu, Artene (všetci Rum.), bez divákov.

SLOVENSKO: Rodák - Pekarík, Šatka, Škriniar, Mazáň - Hrošovský -  Ďuriš (90.+3 Šafranko), Kucka (61. Lobotka), Hamšík (68. Rusnák), Greguš - Duda
Škótsko: Gordon - Considine (68. Griffiths), Cooper, McKenna, Tierney - Palmer, McGinn, McLean - Christie, McBurnie, Armstrong (87. Shankland)