Prezident MOV zaujal jasné stanovisko: Som si istý, že na olympijských štadiónoch budú diváci!

Thomas BachThomas Bach Zdroj: SITA/AP/Carl Court

TOKIO - Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach je presvedčený o diváckej účasti na budúcoročných OH v Tokiu. Uviedol to na pondelkovej tlačovej konferencii v dejisku, na ktorej vyzdvihol protiepidemiologické opatrenia japonskej vlády.

"Vynaložili sme spoločné úsilie a zaviedli sme všetky možné opatrenia, aby sme dosiahli bezpečné prostredie pre všetkých účastníkov. Aj preto som si istý, že na olympijských štadiónoch budú diváci," citovala Bacha agentúra AFP.

Jedno z očakávaných opatrení je očkovanie. Hoci Bach už skôr zdôraznil, že MOV sa nebude usilovať o prednostné získanie vakcíny, predbežne počíta s povinnou vakcináciou pre návštevníkov Tokia. "Musíme ochrániť miestnych, preto chceme, aby čo najviac účastníkov bolo zaočkovaných. Samozrejme, ak bude dostupná vakcína," povedal Bach pre agentúru AP.

Šéf MOV je v japonskej metropole na dvojdňovej inšpekcii v snahe presvedčiť skeptickú verejnosť, že OH sa uskutočnia napriek zložitej situácii s koronavírusom. Mali sa konať už tento rok v lete, pre pandémiu ich odložili na leto 2021, vôbec prvýkrát v čase mieru. Podľa prieskumov však viac ako 60 percent Japoncov neverí, že sa podujatie uskutoční.

Viac o téme: Thomas Bach MOV
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Carl Court
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články