Dojemné VIDEO po historickom úspechu futbalového trpaslíka: Opora sa neubránila slzám!

Dante Carlos Rossi
Dante Carlos Rossi

SERRAVALLE - Aj keď San Maríno stále patrí medzi futbalových trpaslíkov, už nie je tým tradičným fackovacím panákom pre každého súpera. Potvrdilo to aj v skupine D2 Ligy národov, kde sa tento celok dočkal historického úspechu.

Po bezgólovej remíze v Lichtenštajnsku totiž ako porazení z ihriska neodchádzali futbalisti San Marína ani v ďalšom "ostrom" zápase Ligy národov, keď doma opäť neinkasovali ani s Gibraltárom, čo si futbalový trpaslík v minulosti dostávajúci poriadne prídely už dávno nepamätá.

Obidve bezgólové remízy ale môžu San Maríno mrzieť, pretože v prvom zápase na pôde Lichtenštajnska hostia strelecky jasne dominovali (17:6) a rovnako tak vyhrali aj v počte striel na bránku súpera (4:2). Vytúženého víťazného gólu sa tak nedočkali, podobne ako doma proti Gibraltáru. Hostia pritom hrali už od 49. minutý v početnej výhode po vylúčení kapitána Simonciniho. Aj napriek tomu San Maríno vyhralo v počte striel na bránku, keď hosťom neumožnilo ani jediné priame ohrozenie svojho brankára (1:0). 

Niet preto divu, že po dvoch dobrých zápasoch bez prehry a navyše neinkasovaného gólu podľahli futbalisti San Marína silným emóciám. A nevyhol sa im v pozápasovom rozhovore ani Dante Carlos Rossi, ktorý sa pri mikrofóne rozplakal od šťastia a postaral sa o veľmi emotívny moment.

33-ročný zadák, ktorý je rodákom z Argentíny, patrí medzi najväčšie opory San Marína a pôvod má po svojom pradedovi. Na konci januára sa futbalovo dostal do dávnej rodinnej destinácie a prijal aj ponuku z tamojšej reprezentácie. Debut v reprezentácii trpaslíka absolvoval 5. septembra pri porážke s Gibraltárom v úvodnom kole Ligy národov. Za svoju pomerne krátku európsku kariéru (odohral päť zápasov a dostal jednu žltú kartu), ale teraz stál pri veľkom míľniku. A aj keď v skupine trpaslíkov sa San Maríno dočkalo v štyroch zápasoch len dvoch bodov, pre Rossiho a celý tím ide o veľmi povzbudivé výkony a výsledky, na ktoré v San Maríne nebol nikdy nikto zvyknutý.  


Tagy: San Marino Gibraltár Liga národov UEFA Dante Carlos Rossi

Zdroj:
športky
Foto:
profimedia.sk; Video: Youtube, Twitter

DISKUSIA