Petrovický nominoval na kemp vo Zvolene 45 mladíkov: Títo hokejisti zabojujú o MS v Kanade!

Róbert Petrovický na lavičke slovenských mladíkovRóbert Petrovický na lavičke slovenských mladíkov Zdroj: TASR – František Iván

BRATISLAVA - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov odštartuje záverečnú fázu prípravy na juniorský šampionát v Kanade izolovaným kempom vo Zvolene, do ktorého sa 30. novembra zapojí 40 korčuliarov a päť brankárov.

Po prvom týždni sústredenia v "bubline" zúži trénerský štáb na čele s hlavným kormidelníkom Róbertom Petrovickým nominačný zoznam o desať mien, tesne pred odletom do Kanady ešte o ďalších päť. Do Edmontonu tak 13. decembra odletí 26 hráčov a štyria brankári. V pondelok o tom informoval portál hockeyslovakia.sk.

"Pokúšali sme sa dať dokopy čo najviac hráčov, ktorí v danej náročnej situácii hrajú našu najvyššiu súťaž. Aj preto je na zozname skoro každý, kto dostáva príležitosť v zápasoch a ďalší hráči, ktorí sú zapájaní do tréningového procesu. V nominácii sú aj hráči zo zámorských klubov, do ktorých vzhľadom na situáciu napokon neodcestovali a tiež tí, ktorí boli vo svojich európskych destináciách," uviedol Petrovický.

Nominovaných hráčov rozdelia počas kempu do dvoch tímov, ktoré v závere prvého týždňa spoločnej prípravy nastúpia na dve prípravné stretnutia. "Verím, že hráčov vhodne rozdelíme do tímov, aby zápasy vo Zvolene mali svoju kvalitu a uskutočnili sa v plnom nasadení. Hráči v nich budú bojovať o účasť v užšej nominácii na ďalší týždeň a následne na majstrovstvá sveta," pokračoval Petrovický.

Na zozname je osem hráčov, ktorí sa predstavili na uplynulom juniorskom šampionáte v Česku - Čajkovič, Jendek, Turan, Mudrák, Stacha, Kňažko, Mrázik a Hlavaj. Nechýbajú ani dve slovenské voľby z nedávneho draftu zámorskej NHL, Kňažko, Chromiak,  či traja hokejisti s ročníkom narodenia 2004. Ide o extraligové duo Nemec, Mešár a  Slafkovského, ktorý pôsobí vo Fínsku. "Z konverzácií s klubovými trénermi a manažérmi nám boli odporučení aj chlapci s mladším ročníkom narodenia. Platí, že každý bude mať možnosť zabojovať o účasť na šampionáte, každý má šancu dostať sa na záverečný zoznam. Budeme robiť všetko, aby tréningy a zápasy v bubline mali svoju úroveň. Aby sme vytvorili dobrú tímovú partiu, ktorá bude veľmi dôležitá pre úspech na majstrovstvách sveta," dodal Petrovický.  

Nominácia SR 20 na záverečnú prípravu vo Zvolene - hráči podľa klubov:

Dominik Sojka (HC '05 Banská Bystrica), Eugen Rabčan (HC '05 Banská Bystrica, Winnipeg Ice/Kan.), Roman Faith (Bratislava Capitals), Maxim Čajkovič (Bratislava Capitals, Val-d'Or Foreurs/Kan.), Ádam Beke, Michal Beňo, Dominik Jendek, Antonio Ožvald (všetci HC Slovan Bratislava), Matej Ľupták, Oliver Turan (obaja HC 07 Detva), Andrej Golian (HC 07 Detva, Tri-City Americans/USA), Juraj Eliaš (HC Košice), Dávid Mudrák (HC Košice, Oshava Generals/Kan.), Sebastián Droppa, Patrik Kozel, Markus Michalík (všetci MHK 32 Liptovský Mikuláš), Matej Farkaš (HK Mládež Michalovce), Šimon Nemec (HK Nitra), Lukáš Škvarek (HK Nitra, HK Levice), Martin Šeliga (HC Nové Zámky), Oliver Fatul (HC Nové Zámky, Swift Current Broncos/Kan.), Filip Mešár (HK Poprad), Martin Knižka (HK Spišská Nová Ves, HK Nitra), Šimon Bečár, Samuel Krajč, Šimon Latkóczy, Marko Stacha (všetci HK Dukla Trenčín), Martin Chromiak (HK Dukla Trenčín, Kingston Frontenacs/Kan.), František Gajdoš, Maroš Jedlička, Jakub Kolenič (všetci HKM Zvolen), Samuel Rehák (MsHKM Žilina, HC Nové Zámky), Róbert Bačo (HC Karlovy Vary/ČR), Michael Drábek (HC Bílí Tygři Liberec/ČR), Šimon Groch, Matúš Hlaváč (obaja HC Olomouc/ČR), Ján Lašák (Jokerit Helsinki/Fín.), Samuel Kňažko, Juraj Slafkovský (obaja TPS Turku/Fín.), Rayen Petrovický (TuTo Turku/Fín.), Simon Jellúš (Karlskrona HK/Švéd.), Michal Mrázik (Linköping HC/Švéd.), Samuel Hlavaj (Sherbrooke Phoenix/Kan.), Oleksij Myklucha (Rouyn-Noranda Huskies/Kan.), Matej Kašlík (Chicoutimi Saguenéens/Kan.)

realizačný tím:

Manažér: Tomáš Pšenka
Tréner: Róbert Petrovický
Asistenti trénera: Viliam Čacho, Martin Štrbák
Tréner brankárov: Rastislav Staňa
Kondičný tréner: Matúš Dzian
Videotréner: Patrik Michnáč
Lekár: Štefan Krnáč (do 6.12.)
Lekár: Radoslav Hreha (od 6.12.)
Maséri: Miroslav Harvančík, Maroš Solenský
Médiá manažér: Tomáš Kyselica (do 6.12.)

Náhradníci (na telefonické zavolanie): Jakub Lopejský, Adrián Zubák (obaja HC'05 Banská Bystrica), Filip Belányi (HC'05 Banská Bystrica/HK Levice), Richard Petráš (HC Slovan Bratislava), Jakub Demek, Samuel nagy (obaja HC Košice), Matúš Lukáš Lavička, Peter Melcher, Tomáš Nauš (MHA Martin), Jakub Ragan (HK Mládež Michalovce), Dávid Hajnik, Richard Hodorovič, Adam Jevoč, Adrián Valigura (HK ŠKP Poprad), Tomáš Boľo (MŠK Púchov), Šimon Opatovský (MHKM Skalica), Gabriel Olejník (HK Spišská Nová Ves), Tobiáš Marguš (HK Trnava), Ján Petriska (AZ Havířov/ČR), Alex František Kupka (St. Cloud Norsmen/USA), Artur Turanský (Youngstown Phantoms/USA)

Viac o téme: Slovensko U20 Róbert Petrovický
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR – František Iván
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články