VIDEO Medvedev s víťazným vstupom do Turnaja majstrov: Zverev opäť nenašiel recept na favorita

Daniil MedvedevDaniil Medvedev Zdroj: TASR/AP - Frank Augstein

LONDÝN - Vo večernom stretnutí si Rus Daniil Medvedev poradil s Nemcom Alexandrom Zverevom 6:3, 6:4.

Štvrtý nasadený Medvedev si v druhom dueli skupiny zopakoval triumf nad Zverevom z nedávneho finále turnaja Masters v Paríži. Nepriaznivú vzájomnú bilanciu so svojim rivalom tak znížil na 3:5, keď uspel v treťom z uplynulých štyroch súbojov. Zverev sa trápil najmä v prvom sete na podaní, súperovi ponúkol brejkbaly pri troch svojich podaniach za sebou a o dve z nich aj prišiel.

Alexander Zverev Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP - Frank Augstein

Rus od stavu 2:2 vyhral tri gemy za sebou, získal rozhodujúci náskok a prvý set získal v pomere 6:3. V druhom si obaja hráči držali servis do stavu 3:3, v siedmej hre Medvedev znova súpera brejkol a náskok si už vziať nenechal. Po 1:29 h premenil hneď prvý mečbal. "Po triumfe v Paríži sa cítim veľmi dobre a našiel som v sebe novú energiu. Dnes to bol veľmi intenzívny zápas s mnohými skvelými výmenami a som rád, že som ho zvládol," vyhlásil Medvedev, ktorý po troch prehrách na vlaňajšom podujatí dosiahol svoje prvé víťazstvo na turnaji majstrov v kariére. Zverev netajil sklamanie: "Vôbec mi dnes nešlo podanie a keď to zhodnotím celkovo, bol to asi jeden z mojich najhorších výkonov od reštartu sezóny."

Daniil Medvedev Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP - Frank Augstein

Do semifinále turnaja majstrov sa z každej skupiny prebojujú prví dvaja hráči.