VIDEO Oslabená Senica mala víťazstvo na dosah: Sereď vyrovnala v posledných sekundách

Momentka zo zápasu FK Senica a ŠKF SereďMomentka zo zápasu FK Senica a ŠKF Sereď Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

SENICA - Futbalisti FK Senica remizovali v utorňajšom domácom stretnutí Fortuna ligy s ŠKF Sereď 2:2. Hostia nezvíťazili v siedmom zápase za sebou a v tabuľke sú na 8. mieste so 14 bodmi o dva pred Senicou.

V dohrávke 13. kola Fortuna ligy pricestovali na Záhorie Seredčania, ktorí nastúpili už aj s útočníkom Lačným. Práve tento hráč sa dostal do úvodnej šance zápasu v 6. minúte, keď osamotený hlavičkoval asi zo 7 metrov, ale len do náručia brankára Fryštáka. Na ihrisku bolo vedľa súbojov, hralo sa prevažne v strede poľa. Seničanom sa podarilo dostať do vedenia v 14. minúte po štandardke Pirosku, brankár Yakubu vyboxoval loptu na 16-ku, odkiaľ ju Fotr hlavou poslal do siete. Potom na dlhé minúty bolo málo vzruchu. Až v  posledných 10 minútach sa domáci dostali do troch zakončení. V 37. minúte po prihrávke Maleca strieľal Fotr, ale len do brankárovho náručia. Obrovskú možnosť mal tento hráč v 44. minúte, keď z ľavej strany unikol obrane, v 16-ke chcel ešte prihrávať lepšie postavenému Yennemu, ale obranca hostí loptu odkopol na rohový kop. V 45. minúte si loptu Addo pekne narazil s Piroskom, jeho tvrdá strela však letela len vedľa bránky Yakubu.

Aj v druhom polčase pokračoval nepekný futbal s množstvom súbojov, hra bola veľmi rozkúskovaná a prerušovaná. V 59. minúte sa po prihrávke Košťála dostal do dobrej streleckej pozície Fotr, zakončenie však bolo slabé, keď našiel len brankára. Hra sa ešte viac rozkúskovala v 70. minúte, keď bol vylúčený domáci Fotr. Hostia sa snažili početnú prevahu využiť a samotný záver stretnutia bol veľmi dramatický. Najskôr v 89. minúte sa po centri z pravej strany presadil striedajúci útočník Jarovič - 1:1. V nadstavenom čase sa domácim podarilo opäť dostať do vedenia a vyzeralo to, že konečne zdolajú Sereď. Po Piroskovom priamom kope hlavičkoval Asanovič a loptu pri zadnej žrdi poslal do siete Malec - 2:1. V päťminútovom nadstavení však padol ešte jeden gól a body sa nakoniec delili. Lačný dostal prihrávku od Hučka na 16-ku a umiestnenou strelou do ľavej šibenice vyrovnal na konečných 2:2.

FK Senica - ŠKF Sereď 2:2 (1:0)
Góly: 14. Fotr, 90.+1 Malec - 89. Jarovič, 90.+4 Lačný. Rozhodovali: Kráľovič – Vorel, Borsányi, ŽK: Gallovič - Michalík, Adekuoroye, ČK: 70. Fotr (Senica)
Senica: Fryšták – Kopečný, Asanovič, Carrillo, Šimčák – Addo, Gallovič (90. Duda) – Fotr, Piroska, Yenne (54. Košťál, 90.+ Nemec) – Malec
Sereď: Yakubu – Morong, Hučko, Michalík, Mečiar (78. Slaninka) – Šumský (78. Jarovič), Adekuoroye – Bušnja (83. Jureškin), Pankaričan (46. Potoma), Iván – Lačný

Peter Lérant, tréner Serede: "Zápasu uškodila jeho vážnosť,  vedeli sme, že v prípade domáceho víťazstva by sa Senica dostala pred  nás. Potrebovali sme bodovať, prechodová fáza v stredovej zóne nebola  ideálna, každý sa bál prípadnej chyby, bol to zápas o dlhých loptách.  Domáci si vytvárali šance po dlhých loptách na Maleca. Pripravovali sme sa na štandardky domácich, paradoxne sme po nich dvakrát inkasovali. Druhý polčas sme boli futbalovejší, v závere sme mali tlak, minimálne bod sme si dnes zaslúžili.”

Anton Šoltis, tréner Senice: "Súhlasím s trénerom hostí, zápas bol medzišestnástkový, nebolo v ňom veľa šancí. Okrem gólu sme si v prvom polčase vytvorili 2-3 príležitosti, ktoré sme mali dotiahnuť do gólu, zápas by sa potom vyvíjal inak. Žiaľ sa nám to nepodarilo. Druhý polčas bol opatrný z oboch strán, nepomohlo nám vylúčenie, zatiahli sme sa a súper začínal mať prevahu po centrovaných loptách. Chceli sme dnes vyhrať, chlapcom nemám čo vyčítať. Musíme pracovať ďalej a dať hlavy hore."

Viac o téme: FK Senica ŠKF Sereď