Slováci v Česku dali o sebe vedieť: Slovenské trio vyhnalo Čiliaka z brány, Országhovci sa dočkali

Vladimír Országh na striedačke LitvínovaVladimír Országh na striedačke Litvínova Zdroj: profimedia.sk

PRAHA - Trojica slovenských hokejistov Martin Gernát, Tomáš Marcinko a Miloš Roman prispela k víťazstvu Třinca nad Českými Budějovicami 6:3 v utorkovom súboji 13. kola českej extraligy. Gernát a Marcinko si pripísali zhodne gól a asistenciu, Roman prispel k výhre jednou asistenciou. Třinec vyhral aj ôsmy zápas v sezóne, v doterajšom priebehu ročníka stratil iba bod.

Litvínov vedený trénerom Vladimírom Országhom zlomil nepriaznivú domácu sériu, keď pred vlastnými fanúšikmi zdolal Zlín 1:0. Oporou Vervy bol slovenský brankár Denis Godla, ktorý si udržal čisté konto. Litvínov sa dočkal prvého domáceho víťazstva v sezóne po predchádzajúcich piatich prehrách.

Sparta Praha uspela na ľade BK Mladej Boleslav 3:2 po predĺžení, asistenciu pri druhom góle hostí si pripísal slovenský útočník Andrej Kudrna. Dynamo Pardubice si poradilo s Kometou Brno 2:1, druhý gól domácich strelil v druhej tretine Radoslav Tybor. Škoda Plzeň vyhrala na ľade Olomouca 2:1 po predĺžení aj vďaka asistencii obrancu Petra Čerešňáka a naďalej vedie extraligovú tabuľku so štvorbodovým náskokom pred Spartou.

Česká extraliga - 13. kolo:

HC Oceláři Třinec - Motor České Budějovice 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)
Góly: 4. GERNÁT (MILOŠ ROMAN), 12. Chmielewski (GERNÁT), 22. Galvinš (MARCINKO), 27. MARCINKO, 32. M. Stránský, 45. Jašek – 22. Michnáč, 36. Plášil (ČILIAK), 60. Pýcha
/M. Čiliak (Č. Budějovice) chytal do 45. min, inkasoval šesť gólov, pripísal si asistenciu/

Verva Litvínov - PSG Berani Zlín 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 27. Hübl