VIDEO Kanárici suverénne kráčajú kvalifikáciou: Ekvádor naložil Kolumbii, Argentína nezaváhala v Peru

Radosť hráčov Brazílie po góle do siete UruguajaRadosť hráčov Brazílie po góle do siete Uruguaja Zdroj: SITA/Raul Martinez/Pool via AP

SAO PAULO - Futbalisti Brazílie zvíťazili v stretnutí 4. kola juhoamerickej kvalifikácie MS 2022 na pôde Uruguaja 2:0. Oba góly strelili v prvom polčase, keď sa najprv presadil Arthur, poistku pridal Richarlison. "Kanárici" sú bez straty bodu na čele tabuľky.

Na druhom mieste je s dvojbodovým mankom Argentína, ktorá uspela v Peru 2:0 vďaka zásahom Nicolasa Ivana Gonzaleza a Lautara Martineza z úvodnej polhodiny hry.

Lautaro Martínez strieľa gól Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/Sebastian Castaneda, Pool via AP

Veľmi zlý zápas má za sebou Kolumbia, ktorá prehrala druhýkrát za sebou a opäť výrazným rozdielom. V Quite podľahla Ekvádoru hladko 1:6. Domáci rozhodli za 39 minút, keď dokázali streliť štyri góly. Ekvádor je na treťom mieste v tabuľke, Kolumbia je siedma.

4. kolo juhoamerickej kvalifikácie MS 2022
Quito
Ekvádor - Kolumbia 6:1 (4:1)
Góly: 7. Arboleda, 9. Mena Delgado, 32. Estrada Martinez, 39. Arreaga, 78. Plata, 90.+1 Estupinan - 45.+1 Rodriguez (z 11 m)