VIDEO Svetovú sedmičku nachytal ako začiatočníka: Určite som ho nechcel zosmiešniť!

Daniil Medvedev
Daniil Medvedev

LONDÝN - Turnaj majstrov prináša ten najlepší tenis. Na kurte bojujú tí najlepší z najlepších a fanúšikovia tenisu práve zažívajú malé Vianoce. V súboji Daniila Medvedeva a Alexandra Zvereva dokonca videli netypický úder, ktorý sa na profi okruhu nezvykne využívať. Všetko bolo samozrejme v rámci pravidiel, aj keď Medvedev sa musel pred novinármi obhájiť.

Medvedev vyhral prvý set a v druhom sa priblížil výhre brejkom v siedmom geme. V tenise je dobre známe, že potvrdiť ho býva náročné. 24-ročný Rus bol za stavu 30:30 pod tlakom, pretože súperovi sa darilo dobre prijímať jeho podania. Pomohol si teda neštandardným úderom. Namiesto bežného servisu odrazil loptičku zospodu. Prekvapený Zverev síce stihol ešte dobehnúť k sieti a loptičku odohral, avšak bol v zložitej situácii a nasledujúci úder už nezvládol.

"Určite som ho nechcel zosmiešniť. Preto som to urobil za stavu 30:30 a nie 40:0. Môj servis von z kurtu nefungoval až tak dobre, ako by som chcel a on skvele returnoval. Tak som si povedal, že zaservujem na stred, ale potom som si všimol, že stojí až päť metrov za základnou čiarou. Mal som loptičku hneď pri rakete, tak som si povedal, že to skúsim. Skrátka som chcel vyhrať bod," povedal Medvedev ihneď po zápase, ktorý napokon vyhral 2:0 na sety.


Tagy: Alexander Zverev Daniil Medvedev

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Frank Augstein; Video: Youtube

DISKUSIA