Ani päť gólov nestačilo Bratislave Capitals na body v IHL: Tesná prehra v Taliansku

Rostislav Čada so svojimi zverencamiRostislav Čada so svojimi zverencami Zdroj: TASR - Martin Baumann

BOLZANO - Hokejisti iClinic Bratislava Capitals utrpeli v nadnárodnej Ice Hockey League (IHL) šiestu prehru. V stredajšom zápase 14. kola podľahli talianskemu tímu HC Bolzano tesne 5:6. Zverenci trénera Rostislava Čadu figurujú v tabuľke so ziskom 11 bodov na deviatom mieste. Bolzanu patrí so 16 bodmi piata pozícia.

Od úvodu sa hralo v dobrom tempe a puk lietal zo strany na stranu, no chýbali vyložené šance. Tie si ako prví vypracovali hostia a v 11. minúte sa aj ujali vedenia, keď využil presilovku Hults. O dve minúty neskôr viedol bratislavský tím už 2:0. Domáci brankár Irving nepokryl puk po strele Hudeca, dostal sa k nemu Faithovi a zasunul ho do siete.

Bolzano odpovedalo o ďalšie dve minúty zásahom Bernarda, ktorý mohol potom pri oslabení aj vyrovnať, no Hamerlík podržal svojich spoluhráčov. Do druhého dejstva vstúpili výborne domáci hráči a za 129 sekúnd otočili skóre. Najprv sa z dorážky presadil Halma a v bránke skončila so šťastím aj strieľaná prihrávka Di Pernu - 3:2. Bratislavčanom sa podarilo vyrovnať po polhodine hry, keď sa v početnej výhode ujala presná strela Čajkoviča.

V ďalších minútach si oba tímy vypracovali viacero príležitostí, no vrece s gólmi sa roztrhlo až v záverečnej desaťminútovke. Capitals išli po presilovkových zásahoch Finna a Miklíka v 50. a 52. minúte do vedenia 5:3, no nedokázali ho udržať a nakoniec prehrali. Domáci totiž za tri minúty otočili na 6:5 vďaka gólom Robertsona, Gazleyho a Plastina.