Najskôr zdolal Nadala, potom tvrdo narazil: Rubľov sa lúči s Turnajom majstrov ako víťaz

Andrej RubľovAndrej Rubľov Zdroj: TASR/AP

LONDÝN - Siedmy nasadený ruský tenista Andrej Rubľov si na turnaji majstrov pripísal na konto prvé víťazstvo. V záverečnom vystúpení v skupine s názvom Londýn 2020 zdolal už istého semifinalistu Rakúšana Dominica Thiema 6:2, 7:5. Vo vzájomnej bilancii sa ujal vedenia 4:3. Večer v priamom súboji o postup nastúpili proti sebe Španiel Rafael Nadal a obhajca titulu Grék Stefanos Tsitsipas.

Rubľov po dvoch prehrách už nemal šancu dostať sa medzi elitné kvarteto, s turnajom sa však pri debute na Masters chcel rozlúčiť víťazne. Rusovi v 02 aréne skvele vyšiel úvod zápasu proti Thiemovi, keď dvakrát prelomil podanie nasadenej trojky a v prvom sete si vybudoval rozhodujúci náskok 4:0. Rus demonštroval, že má výborný servis a rýchle nohy, dokázal dobehnúť veľa Thiemovych stopbalov a ešte zakončiť výmenu víťazným úderom. V druhom dejstve vďaka rýchlemu brejku odskočil Rakúšanovi na 4:2. Thiemovi sa síce podarilo vyrovnať na 4:4, no koncovka setu patrila Rubľovovi.

Rus premenil mečbal esom. "Od úvodného úspešného returnu som hral veľmi dobre, Dominicovi naopak začiatok zápasu nevyšiel. Bolo dôležité, že som si rýchlo vybudoval náskok 4:0. Pomohlo mi to a dodalo viac sebavedomia. Pre Dominica to nebol jednoduchý zápas, keďže postup už mal vo vrecku, možno bol mysľou už v semifinále. Želám mu v ďalšom priebehu turnaja veľa šťastia. Zaslúži si získať titul," uviedol Rubľov v pozápasovom interview.

Thiem napriek prehre vyhral skupinu a v sobotňajšom semifinále sa stretne s víťazom súboja medzi najvyššie nasadeným Srbom Novakom Djokovičom a Nemcom Alexandrom Zverevom. Proti Rubľovovi nevyužil šancu dosiahnuť 300. víťazstvo na okruhu ATP. "Nezachytil som začiatok stretnutia a už sa mi nepodarilo zastaviť rozbehnutého súpera. Andrej hral veľmi dobre a triumfoval zaslúžene," priznal víťaz tohtoročného US Open.