Neodohraný zápas plný problémov: Ukrajinci boli negatívni! O zostupe môže rozhodnúť los

Gólová radosť ukrajinských hráčov v Lige národov
Gólová radosť ukrajinských hráčov v Lige národov

KYJEV - Členovia ukrajinskej futbalovej reprezentácie, ktoré švajčiarske úrady v utorok poslali kvôli štyrom pozitívnym testom na COVID-19 do karantény, mali podľa agentúry DPA po prílete do Kyjeva negatívne výsledky ďalších testov. Podľa ukrajinského zväzu išlo aj o Sergeja Kryvcova a Juniora Moraesa, ktorí boli podľa švajčiarskych úradov koronavírusom nakazení. Nové testy v stredu vykonali na letisku v Kyjeve zamestnanci laboratória s certifikáciou UEFA, pretože v Luzerne bol Ukrajincom opakovaný test odmietnutý.

Kvôli karanténe ukrajinskej výpravy nemal tím v utorňajšom zápase Ligy národov vo Švajčiarsku k dispozícii dvanásť hráčov do poľa a jedného brankára a stretnutie sa nemohlo odohrať ani v stredu v najkrajnejšom možnom termíne. O osude duelu rozhodne disciplinárna komisia UEFA. Podľa ukrajinského zväzu nebolo poslanie celej výpravy do karantény a tým aj zrušenie zápasu nevyhnutné.

Stále tak nie je jasné, kto v skupine A4 skončí na poslednom mieste a v budúcom ročníku Ligy národov si zahrá v druhej najvyššej divízii. Švajčiari strácajú na Ukrajincov tri body a ak by bol zápas kontumovaný výsledkom 3: 0 v ich prospech, kvôli horším vzájomným zápasom by putovali do B-divízie Ukrajinci.

Tréner Ukrajincov Andrej Ševčenko však vyhlásil, že verí, že sa výprava do karantény nedostala z vlastnej nedbanlivosti. Pravidlá UEFA potom hovoria, že ak by za zrušenie zápasu nemohol ani jeden z tímov, musel by o víťazovi zápasu rozhodnúť žreb.


Tagy: Ukrajina Andrej Ševčenko

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP Photo/Michael Sohn

DISKUSIA