Vlhová má v Levi o súperky menej: Švédske lyžiarky museli okamžite nastúpiť do karantény!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová Slovenská lyžiarka Petra Vlhová Zdroj: TASR/AP/Gabriele Facciotti

LEVI - Švédske reprezentantky sa nezúčastnia na víkendovom podujatí Svetového pohára alpských lyžiarok v Levi. Hlavný tréner Christian Thoma mal pozitívny test na nový koronavírus a celý tím skončil vo Fínsku v karanténe. V sobotnom a nedeľnom slalome (oba 10.15/13.15 SEČ) sa do súťažného diania vráti Američanka Mikaela Shiffrinová, štartová listina sa však zredukovala o iné súperky Slovenky Petry Vlhovej.

Ôsmim Švédkam na čele s vicemajsterkou sveta v slalome Annou Swennovou-Larssonovou vyšli negatívne testy, v kontakte s koučom však boli vyše pätnásť minút a fínske úrady umiestnili celú výpravu do izolácie. Podľa portálu skiracing.com neboli členovia švédskeho tímu v kontakte s ostatnými reprezentáciami. "Fínske úrady konali na preventívnej báze. Pozitívny test sa u nás vyskytol v stredu, momentálne pracujeme na riešení, ako dostať náš tím domov," uviedol švédsky manažér Tommy Eliasson.

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová postupuje nanajvýš opatrne, aby sa jej vyhol podobný prípad, aký postihol Švédky. Vo Fínsku je už približne dva týždne. "Z 'bubliny' v Suomu do tej v Levi sme sa presunuli bez externých kontaktov. Musíme byť veľmi opatrní a držať Petru v izolácii po troch testoch v priebehu trinástich dní. Zdržiava sa iba v hotelovej izbe, v telocvični a na trati. Máme pred sebou dôležitý týždeň, od soboty na nás za šesť dní čakajú tri súťaže, v ktorých sa dá získať 300 bodov," povedal Vlhovej tréner Livio Magoni pre portál neveitalia.it. Po dvoch súťažiach v Levi je vo štvrtok na programe jediný paralelný obrovský slalom sezóny v rakúskom stredisku Lech-Zürs.

Viac o téme: Petra Vlhová Levi Koronavírus
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Gabriele Facciotti
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články