Tento dátum si dobre poznačte: FIFA vyhlási najlepších hráčov roka virtuálne

Lionel Messi a Gianni InfantinoLionel Messi a Gianni Infantino Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

ZÜRICH - Medzinárodná futbalová federácia FIFA vyhlási najlepších hráčov roka virtuálne. Tradičný ceremoniál Best FIFA Football Awards sa uskutoční 17. decembra. O tomto spôsobe vyhlásenia rozhodol riadiaci orgán z dôvodov pandémie koronavírusu v piatok.

Hlasovanie vo všetkých jedenástich kategóriách mužov aj žien bude prebiehať od 25. novembra do 9. decembra. Najlepší hráči, hráčky a tréneri vzídu z kombinovaného hlasovania kapitánov a koučov všetkých národných tímov, z online hlasovania fanúšikov a približne 200 zástupcov médií.

"Po opätovnom naštartovaní súťaží robí futbal radosť mnohým ľuďom na celom svete. Je preto dôležité, aby sme ocenili najlepších aj v tomto špeciálnom roku," citovala agentúra DPA stanovisko FIFA.

Pôvodne sa uvažovalo, že ceny Best udelia v septembri na galavečeri v Miláne. Koronavírus tento plán zmaril. Pandémia tiež zmarila prestížnu anketu Zlatá lopta magazínu France Football. Pred rokom ceny v hlavných kategóriách získali rekordný šiestykrát Lionel Messi z Argentíny, resp. prvýkrát Megan Rapinoeová z USA.

Viac o téme: FIFA Lionel Messi
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Antonio Calanni
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články