Svet atletiky v slzách: Zomrel olympijský víťaz a majster sveta, premožiteľ legendárneho Pribilinca

Jozef PribilinecJozef Pribilinec Zdroj: TASR - Marko Erd

MEXIKO - Vo veku 61 rokov zomrel niekdajší špičkový mexický chodec Ernesto Canto, olympijský víťaz a majster sveta v pretekoch na 20 km. O jeho úmrtí informoval Mexický olympijský výbor. Canto podľahol rakovine pankreasu a pečene.

Canto bol hviezdou 80. rokov. Na chodeckej dvadsiatke triumfoval na premiérových majstrovstvách sveta v Helsinkách v roku 1983, kde porazil o desať sekúnd československého reprezentanta Jozefa Pribilinca. O rok neskôr zvíťazil na olympijských hrách v Los Angeles.

Pod piatimi kruhmi štartoval potom aj v Soule a Barcelone. Do zbierky jeho triumfov patrí tiež zlato z Hier dobrej vôle v roku 1990 v Seattli takisto na dvadsiatke. Má aj bronz z halových MS v Indianapolise, kde na päťkilometrovej trati prehral len s Michailom Ščennikovem a Pribilincom.

Viac o téme: Jozef Pribilinec Ernesto Canto