VIDEO Pekaríkovcov zostrelil nezastaviteľný Haaland, koniec víťaznej šnúry Bayernu

Erling Haaland a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiErling Haaland a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP - Soeren Stache

MNÍCHOV - Nórsky futbalový útočník Erling Haaland zariadil štyrmi gólmi sobotný triumf Borussie Dortmund 5:2 na ihrisku Herthy Berlín v 8. kole nemeckej ligy. Po siedmich odohraných ligových dueloch už má na konte 10 gólov. Borussia je v tabuľke na druhom mieste, na lídra a obhajcu Bayern Mníchov stráca jeden bod.

Hertha, za ktorú hral do 85. minúty slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík viedla po prvom polčase po góle Brazílčana Matheusa Cunhu 1:0. V druhom polčase prišla gólová explózia 20-ročného Nóra, ktorý v sobotu dostal cenu talianskeho Tuttosportu pre najlepšieho futbalistu Európy do 21 rokov "Golden Boy". V 62. minúte zavŕšil čistý hetrik a v 79. minúte strelil aj svoj štvrtý gól. Haalanda v 85. minúte vystriedal ďalší obrovský talent Youssoufa Moukoko z Nemecka, ktorý má len 16 rokov a 1 deň. Stal sa tak najmladším hráčom v dejinách Bundesligy. Predchádzajúci rekordný zápis držal Nuri Sahin, ktorý mal 16 rokov a 335 dní, keď debutoval v roku 2005 tiež za BVB.

Erling Haaland a jeho Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Soeren Stache

Futbalisti Bayernu Mníchov v 8. kole nemeckej Bundesligy doma iba remizovali s Werderom Brémy 1:1. Úradujúci majstri prehrávali po góle do šatne v nadstavenom čase prvého polčasu. Aspoň bod pre Bavorov zachránil v 62. minúte Kingsley Coman.

Leroy Sané a Joshua Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Matthias Schrader

Bayern je na čele tabuľky o dva body pred Lipskom, ktoré vo večernom dueli remizovalo vo Frankfurte 1:1. Borussia Mönchengladbach v zostave bez slovenského reprezentanta Lászlóa Bénesa remizovala s Augsburgom 1:1.

Hertha Berlín - Borussia Dortmund 2:5 (1:0)
Góly: 33. a 79. Cunha (druhý z 11 m) - 47., 49., 62. a 79. Haaland, 70. Guerreiro
/P. Pekarík (Hertha) hral do 85. min./

Eintracht Frankfurt - RB Lipsko 1:1 (1:0)
Góly: 44. Barkok - 57. Poulsen

Arminia Bielefeld - Bayer Leverkusen 1:2 (0:1)
Góly: 47. Hrádecký (vlastný) - 27. Bailey, 88. Dragovič

Bayern Mníchov - Werder Brémy 1:1 (0:1)
Góly: 62. Coman - 45+1. Eggestein

Borussia Mönchengladbach - FC Augsburg 1:1 (1:0)
Góly: 5. Neuhaus - 89. Caligiuri, ČK: 88. Framberger (Ausburg) po druhej ŽK
/L. Bénes (Mönchengladbach) na lavičke náhradníkov/

TSG 1899 Hoffenheim - VfB Stuttgart 3:3 (1:2)
Góly: 16. Baumgartner, 49. Sessegnon, 71. Kramarič - 18. Gonzalez, 27. Fundu, 90+4. Kempf

Schalke 04 Gelsenkirchen - VfL Wolfsburg 0:2 (0:2)
Góly: 3. Weghorst, 24. Schlager

Viac o téme: Werder Brémy Hertha Berlín Borussia Dortmund Peter Pekarík FC Bayern Mníchov Erling Haaland