VIDEO Ronaldo dvomi gólmi zostrelil Cagliari, Immobile zažiaril hneď pri návrate

Cristiano Ronaldo a jeho gólové oslavyCristiano Ronaldo a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP - Marco Alpozzi

RÍM - Taliansky futbalový majster Juventus Turín triumfoval v sobotu v 8. kole Serie A doma nad Cagliari Calcio vďaka dvom gólom portugalského kanoniera Cristiana Ronalda. "Stará dáma" je v tabuľke druhá, na lídra AC Miláno, ktorý má k dobru nedeľný duel v Neapole stráca jeden bod.

Futbalisti Crotone sa ani v 8. kole nedočkali prvého víťazstva v tejto sezóne najvyššej talianskej súťaže. V sobotu podľahol nováčik na svojom ihrisku rímskemu Laziu 0:2 a s dvomi bodmi zostal na chvoste tabuľky.

Strojcom triumfu Rimanov bol vracajúci sa útočník Ciro Immobile. Najlepší strelec minulej sezóny sa vrátil po nákaze koronavírusom a prvý gól zápasu sám dal, na druhý prihral. So 107 gólmi sa stal druhým najlepším strelcom Lazia v Serii A. Na prvého Silvia Piolu mu chýba 36 gólov.

Immobile kvôli covidu-19 vynechal pred reprezentačnou pauzou súboj s Juventusom (1:1). Pri comebacku poslal hostí do vedenia v 21. minúte, keď hlavičkou zužitkoval center Marca Parola. Tridsaťročný kanonier skóroval už vo štvrtom súťažnom zápase za sebou, v lige to bola jeho štvrtá trefa.

Ciro Immobile a Joaquin Galéria fotiek (7) Zdroj: profimedia.sk

Po prestávke Immobile vyslal do nábehu Joaquína Correu, ktorý takmer z nulového uhla prestrelil brankára. Lazio je vďaka výhre v neúplnej tabuľke piate s rovnakým bodovým ziskom ako tretí Neapol a štvrtý mestský rival AS Rím. Nováčik z Crotone ďalej čaká na víťazstvo. Na súpiske Lazia nefiguroval pre zranenie slovenský stopér Denis Vavro.

Atalanta Bergamo si v druhom sobotnom súboji podelila body so Speziou Calcio po bezgólovej remíze 0:0.

Juventus Turín - Cagliari Calcio 2:0 (2:0)
Góly: 38. a 42. C. Ronaldo

Spezia Calcio - Atalanta Bergamo 0:0

FC Crotone - Lazio Rím 0:2 (0:1)
Góly: 21. Immobile, 58. Correa

Viac o téme: Lazio Rím Denis Vavro Ciro Immobile FC Crotone
  • Zdroj: TASR, ČTK