VIDEO Barcelona v šlágri s Atléticom prišla o body aj Piquého, Realu bleskový gól na výhru nestačil

Zranený Gerard Piqué opúšťa hraciu plochuZranený Gerard Piqué opúšťa hraciu plochu Zdroj: SITA/AP - Bernat Armangu

MADRID - Futbalisti Atlética Madrid zvíťazili v sobotu v 10. kole La Ligy na domácom Wanda Metropolitano nad FC Barcelona 1:0. O triumfe Atlética rozhodol v nadstavenom čase prvého polčasu belgický útočník Yannick Carrasco po chybe brankára "Barcy" Marca-Andrého ter Stegena.

Katalánci tiež prišli o stopéra Gerarda Piquého, ktorý si zrejme vážne poranil koleno. Atlético sa s 20 bodmi dotiahlo na vedúci Real Sociedad San Sebastián, ten má ale o zápas viac. Barcelone patrí v tabuľke až 10. pozícia s 11 bodmi.

Gerard Piqué a Ángel Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA/AP - Bernat Armangu

Futbalisti Realu Madrid remizovali v 10. kole španielskej La Ligy na pôde Villarrealu 1:1. Hostia viedli už od 2. minúty po góle Mariana Díaza. Deľbu bodov zariadil v 76. minúte Gerard Moreno z pokutového kopu. Villareal je v tabuľke druhý, Madridčania sú štvrtí s trojbodovou stratou na vedúci Real Sociedad San Sebastián.

Hráči Levante remizovali v úvodnom sobotňajšom zápase doma s Elche 1:1. Vďaka zisku bodu sa dostali z pásma zostupu a posunuli sa v neúplnej tabuľke na 17. miesto o skóre pred Huescu i Celtu Vigo.

Sevilla doma zdolala Celtu Vigo 4:2, keď prehrávala 1:2. Na konci prvého polčasu však Youssef En Nesyri vyrovnal a v závere druhého dejstva domáci dvoma gólmi strhli triumf na svoju stranu.

Atlético Madrid - FC Barcelona 1:0 (1:0)
Gól: 45.+3 Carrasco

FC Sevilla - Celta Vigo 4:2 (2:2)
Góly: 6. Kounde, 45+3. En Nesyri, 86. Escudero, 88. El Haddadi – 11. Aspas, 37. Nolito

FC Villareal - Real Madrid 1:1 (1:1)
Góly: 76. Moreno (z 11 m) - 2. Díaz

Levante UD - Elche CF 1:1 (1:0)
Góly: 12. Melero - 64. Morente

Viac o téme: CF Villarreal Real Madrid CF Mariano Díaz