Ako keby mi chýbala agresivita, hodnotí prvú jazdu Vlhová: Budem musieť veľmi riskovať

Petra VlhováPetra Vlhová Zdroj: Profimedia

LEVI - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla najlepší čas aj v prvom kole druhého slalomu novej sezóny Svetového pohára. Na rozdiel od soboty sa jej však na druhý deň výkonom v prvej jazde vyrovnala iná pretekárka, Švajčiarka Michelle Gisinová zašla rovnaký čas 54,32 s.

Aj na tretej pozícii figurovala Vlhovej švajčiarska súperka, Wendy Holdenerová zaostala 23 stotín. Američanka Mikaela Shiffrinová ako najväčšia rivalka slovenskej zjazdárky sa usadila na štvrtej priečke (+0,37 s). Súťaž pokračovala po tridsiatke štartujúcich, druhé kolo bolo na programe o 13.15 h. 

"Mám nejaký náskok pred Mikaelou, ale som zarovno s Michelle a medzi nami je Wendy. V druhom kole budem musieť veľmi riskovať, aby som vyhrala. Neurobila som výraznú chybu, ale ako keby mi chýbala agresivita, asi som mohla ísť do toho ešte viac. Samozrejme ani trať nebola postavená pre mňa optimálne, oni vedia, čo nemám rada. Uvidíme, aké bude druhé kolo, dobre si ho prezriem, ale v každom prípade musím ísť na doraz," konštatovala v priamom RTVS Vlhová, ktorá vo veku 25 rokov bojovala o šestnáste víťazstvo v pretekoch SP.

Na tejto méte sú dve bývalé hviezdy zjazdárskeho neba. Víťazka SP a trojnásobná šampiónka z vrcholných podujatí, Rakúšanka Petra Kronbergerová a Talianka Deborah Compagnoniová, ktorá má na konte po tri zlaté medaily zo ZOH i MS.

Viac o téme: Petra Vlhová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články