VIDEO Trénera Barcelony rozzúril lacný gól po chybách hviezd: Veľký tím nemôže takto inkasovať!

Yannick Carrasco po chybe hviezd Barcelony strelil víťazný gólYannick Carrasco po chybe hviezd Barcelony strelil víťazný gól Zdroj: SITA/AP - Bernat Armangue

MADRID - Futbalisti Atlética Madrid vyhrali v sobotňajšom šlágri 10. kola La Ligy nad FC Barcelona 1:0 a prerušili dlhú sériu neúspechov s katalánskym rivalom. Nad Barcelonou vyhrali po viac ako desiatich rokoch, keď o ich víťazstve rozhodol v nadstavenom čase prvého polčasu Yannick Carrasco.

Belgický stredopoliar sa dostal k lopte po chybe Gerrarda Piquého, využil zlé vybehnutie brankára Marca-Andrého ter Stegena, ktorému nasadil "jasličky" a z diaľky skóroval do opustenej brány. "Máme veľkú radosť, pretože sme nad Barcou dlho nevyhrali," povedal Carrasco pre agentúru AP. Trénera Barcelony Ronalda Koemana lacný gól hneval. "Veľký tím nemôže takto inkasovať. Najmä v obrane sa musíme veľmi zlepšiť," povedal kormidelík Kataláncov.

Barcelona po zmene strán vyvinula tlak, ale nemala veľké šance. Najväčšiu mal obranca Clement Lenglet, ale jeho hlavičku zneškodnil slovinský brankára Jan Oblak. Kapitán Barcy Lionel Messi podal nevýrazný výkon, napriek tomu mohol v závere prvého polčasu otvoriť skóre, ale stroskotal na Oblakovi.

Atlético má po tomto víťazstve pred Barcelonou už deväťbodový náskok a delí sa o prvé miesto s Realom Sociedad, ktorý hrá v nedeľu v Cádize. Barca klesla na 10. miesto. "Bodový rozdiel je naozaj veľký. Je pred nami ešte veľa zápasov, ale potrebujeme sériu víťazstiev, aby sme sa dostali hore," povedal Koeman.

Atlético sa po dekáde dočkalo triumfu

Atlético vyhralo nad Barcelonou prvýkrát od 14. februára 2010, keď už na zdemolovanom štadióne Vincenteho Calderóna vyhralo 2:1. Odvtedy sa rivali stretli dvadsaťkrát, z toho Barcelona vyhrali v štrnástich prípadoch. Barcelona je posledným tímom, ktorý zdolal Atlético v jeho domácom prostredí. Na Wanda Metropolitano Stadium vyhrala v decembri 1:0. Odvtedy Atlético neprehralo doma 19 zápasov a celkovo natiahlo sériu bez prehry v lige na 24 duelov. Naposledy ťahali zverenci Diega Simeoneho za kratší koniec vo februári, keď prehrali v mestskom derby s Realom Madrid na štadióne Santiaga Bernabeua.

V drese Atlética sa prvýkrát proti svojim bývalým spoluhráčom mohol predstaviť útočník Luis Suárez, ktorého nechal Koeman v lete odísť, ale uruguajský kanonier nemohol nastúpiť pre pozitívny test na COVID-19, ktorý mal na reprezentačnom zraze. Z rovnakých príčin absentoval aj jeho krajan, čerstvá akvizícia Atlética Luca Torreira. Barcelone chýbal skúsený stredopoliar Sergio Busquets, ktorý si v drese Španielska poranil koleno v Lige národov.

Okrem prehry mrzí Barcelonu aj zranenie stopéra Piquého, ktorému v druhom polčase spadol na pravé koleno Ángel Correa. Piqué opustil ihrisko v 63. minúte v bolestiach za pomoci lekárov. Na pravé koleno nemohol došliapnuť a viackrát si dával ruky na tvár. Je preto podozrenie, že môže ísť o vážnejšie zranenie. Krátko pred koncom duelu sa zranil aj Sergi Roberto.