VIDEO Vlastný gól storočia v podaní slovenského rodáka baví futbalový svet: Neviem, čo sa stalo

Lukáš Hrádecký sa dopustil poriadnej minelyLukáš Hrádecký sa dopustil poriadnej minely Zdroj: profimedia.sk

BERLÍN - Brankár Leverkusenu Lukáš Hrádecký v sobotňajšom zápase nemeckej futbalovej ligy napodobnil a podľa mnohých užívateľov sociálnych sietí aj "vylepšil" minelu, ktorú predviedol v stredu v Lige národov belgický brankár Thibaut Courtois. Fínsky reprezentant slovenského pôvodu sa vlastnému gólu zasmial a bol rád, že napriek jeho chybe Bayer porazil Bielefeld 2:1.

Hrádecký sa stal hitom internetu vďaka okamihu zo 47. minúty. Po malej domov od spoluhráča Daleyho Sinkgravena sa snažil loptu odkopnúť, ale len ju šuchol a navyše zmenil smer jej dráhy tak, že zapadla do bránky.

"Neviem, čo sa stalo. Máchol som do prázdna. Nebol to práve najlepší moment mojej kariéry. Ale čo, bude z toho pár klipov na YouTube a 'memečiek' a ľudia sa aspoň zasmejú," komentoval svoju minelu tridsaťročný bratislavský rodák.

Lukáš Hrádecký sa dopustil Galéria fotiek (2) Zdroj: profimedia.sk

Po zápase Hrádecký poďakoval rakúskemu spoluhráčovi Aleksandarovi Dragovićovi, ktorý gólom v 88. minúte jeho chybu zmazal a zaistil Leverkusenu výhru. "Dnes ma zachránil, ale aj celý tím. Má u mňa toľko pív, koľko len bude chcieť. Ale aj mne bude dnes pivo chutiť," dodal.

Po troch dňoch tak Hrádecký dal zabudnúť na chybu Courtoisa, ktorý v stredajšom dueli Ligy národov proti Dánsku nespracoval spätnú nahrávku spoluhráča. Ani v tomto prípade však brankárska minela tím víťazstvo nestála, Belgicko vyhralo 4:2 a postúpilo na finálový turnaj Ligy národov.

Viac o téme: Bayer Leverkusen Thibaut Courtois Arminia Bielefeld Lukáš Hrádecký