VIDEO Vlhová po víťaznom double a vyrovnaní rekordu Schildovej: Bolo to skutočne ťažké

Petra Vlhová a jej víťazné oslavy na pódiu pre víťazovPetra Vlhová a jej víťazné oslavy na pódiu pre víťazov Zdroj: SITA/AP - Jussi Nukari

LEVI - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová triumfovala aj v druhom slalome novej sezóny Svetového pohára. V nedeľných pretekoch vo fínskom Levi za ňou o 31 stotín sekundy zaostala Švajčiarka Michelle Gisinová, s ktorou spoločne viedla po 1. kole, tretia skončila Rakúšanka Katharina Liensbergerová (+0,50). Po víťazstvách v oboch slalomoch v Levi tak s plným počtom 200 bodov vedie hodnotenie disciplíny a s 260 bodmi si upevnila aj vedúce postavenie v celkovej klasifikácii.

Slovenská zjazdárka vo veku 25 rokov vybojovala šestnáste víťazstvo v pretekoch SP. Tým sa vyrovnala dvom bývalým hviezdam zjazdárskeho neba - víťazke SP a trojnásobnej šampiónke z vrcholných podujatí, Rakúšanke Petre Kronbergerovej a Talianke Deborah Compagnoniovej, ktorá má na konte po tri zlaté medaily zo ZOH i MS. Už iba dve výhry ju delia od 25. dámy v historickom poradí Tamary McKinneyovej z USA (18), tri od Rakúšanky Anity Wachterovej a Nemky Viktorie Rebensburgovej (obe 19). Vlhová počítajúc aj minulú sezónu vyhrala piaty slalom v sérii, čím vyrovnala ženský rekord rakúskej legendy Marlies Schildovej. Slávila jubilejný desiaty slalomový triumf v SP, v Levi dosiahla už svoje tretie víťazstvo.

Petra Vlhová a jej Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP - Jussi Nukari

"Bolo to skutočne ťažké. Cítila som, že som pod tlakom, chcela som potvrdiť sobotňajšie víťazstvo. To sa mi podarilo. Som šťastná, že som dokázala vydať zo seba maximum, celú svoju energiu. Vyhrať dvakrát v Levi je niečo úžasné," povedala v rozhovore pre Eurosport.

Vlhová potvrdila v úvode sezóny skvelú formu, aj v tretích pretekoch sa dokázala postaviť na pódium. V Levi bola v troch kolách najrýchlejšia a v tom štvrtom mala o sedem stotín druhý najlepší čas. "Pritom v poradí štvrtá jazda bola moja pocitovo najlepšia. Po prvom kole sme boli veľmi natesno. Mala som pocit, akoby si už aj ostatné dievčatá na tento svah zvykli a viac riskovali. Trochu som bola pod stresom, no som šťastná, že som aj druhé kolo vedela zajazdiť naplno, aj keď trochu s chybami. Po pravde, aj som si trochu v cieli poplakala," povedala pre RTVS Vlhová, ktorá je na najlepšej ceste obhájiť zisk malého krištáľového glóbusu.

Hneď po dojazde do cieľa si zakričala "Je to tam", hoci na štartovej búdke ešte čakala Gisinová, ktorá sa ako posledná vydala na trať: "Myslela som to tak, že mám istotu pódiového umiestenia. Bola som šťastná, že som potvrdila líderskú pozíciu. Ale úprimne - verila som, že zdolám Michelle, čo sa aj stalo." Až v cieli si uvedomila, že dosiahla piate slalomové víťazstvo v rade a vyrovnala Schildovej rekord: "Je to dobrý pocit. Pravdupovediac, štatistiky veľmi nesledujem, sústredím sa na svoje výkony. Samozrejme, teší ma, že môžem byť v spoločnosti takých mien. Cítim sa teraz veľmi silná. Po tomto víkende viem, že som najrýchlejšia a je logické, že mám sebavedomie, ale rozhodne nelietam v oblakoch. Snažím sa stáť nohami na zemi. Je mi jasné, že ma môže v ďalších pretekoch niekto prekonať."

Viac o téme: Petra Vlhová Michelle Gisinová Marlies Schildovej