VIDEO Neuveriteľný rozstrel plný bizarností šokoval aj Naniho: Niečo také som vo futbale nezažil!

Brankár Orlanda Pedro Gallese po vylúčeníBrankár Orlanda Pedro Gallese po vylúčení Zdroj: SITA/AP - Phelan M. Ebenhack

ORLANDO - Futbalisti Orlanda postúpili do druhého kola play-off MLS po výhre nad New York City po poriadne búrlivom penaltovom rozstrele. Domáci tím v ňom prišiel o vylúčeného brankára a dvakrát už slávil víťazstvo predčasne.

Zápas skončil po riadnom hracom čase a predĺžení po góloch strelených v úvodných ôsmich minútach 1:1. V penaltovom rozstrele sa Orlando prvýkrát radovalo z postupu v piatej sérii, kedy brankár Pedro Gallese chytil penaltu Valentinovi Castellanosovi a zdanlivo tak vychytal výhru 4:3.

Rozhodca Allen Chapman ale kvôli tomu, že Gallese nebol v čase kopu na bránkovej čiare, nariadil penaltu opakovať. Navyše peruánskemu gólmanovi udelil automaticky žltú kartu, ktorá pre neho vzhľadom k druhému napomínaniu v zápase znamenala vylúčenie.

Orlando sa snažilo pred opakovaním pokutového kopu postaviť náhradného brankára Briana Rowea, čo ale rozhodca nedovolili, pretože tím už svoj počet striedaní vyčerpal. Rukavice si tak musel navliecť obranca Rodrigo Schlegel, ktorý na Castellanosovu druhú penaltu nedosiahol a rozstrel pokračoval.

Schlegel sa ale stal hrdinom v siedmej sérii, kedy vyrazil pokus Gudmundura Thórarinssona. Zaskakujúceho gólmana zavalili jeho oslavujúci spoluhráči potom, čo Chapman odpískal koniec zápasu. Po niekoľkých desiatkach sekúnd si ale rozhodcovia uvedomili omyl, pretože skóre rozstrelu bolo 5:5. Orlando tak muselo ešte Schlegelov zákrok potvrdiť, čo sa Benjimu Michelovi podarilo.

"Niečo také som vo futbale nezažil, navyše v tak dôležitom zápase," uľavil si skúsený Portugalčan Nani, ktorý poslal už v 5. minúte z pokutového kopu New York City do vedenia, potom ale neuspel v piatej sérii rozstrelu.

Nani pri pokutovom kope Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Phelan M. Ebenhack

Orlando si v bizarnom dvadsaťminútovom rozstrele pripísalo prvú výhru v play off v MLS v klubovej histórii. "Myslím, že budem potrebovať viac času, aby som sa upokojil a uvedomil si, čo sa dnes stalo. Toto som ešte nevidel. Ale to je krása futbalu - všetci sme len ľudia, sme plní emócií a robíme chyby," povedal tréner floridského celku Óscar Pareja.

Viac o téme: Nani Major League Soccer New York City FC Pedro Gallese Orlando City SC Rodrigo Schlegel
  • Zdroj: ČTK, športky