VIDEO Slovan ďalšiu domácu blamáž nepripustil: Belasí našli odpoveď na vyrovnanie outsidera

Martin Tóth a Dávid HolmanMartin Tóth a Dávid Holman Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sa po nedeľňajšom víťazstve 2:1 nad ViOnom Zlaté Moravce vrátili na prvé miesto tabuľky Fortuna ligy o skóre pred FC DAC 1904 Dunajská Streda. O výhre úradujúceho majstra v súboji 14. kola najvyššej domácej súťaže rozhodol po zmene strán striedajúci útočník David Strelec.

Slovan sa od úvodných minút zahryzol do súpera, ktorého potreboval zdolať, aby sa vrátil na prvé miesto ligovej tabuľky. Naštartovať ho mal presný zásah De Marca v 17. minúte, ktorý sa presadil hlavičkou po rohovom kope Nona. ViOn však v ďalšom priebehu prvého polčasu kládol majstrovi tuhý odpor a nedovolil mu odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Naopak, v 26. minúte neboli hostia ďaleko od vyrovnania. Balajov priamy kop vyrazil Greif na bránkovej čiare a dobiedzajúceho Menicha v poslednej chvíli odzbrojil De Kamps.

Dominik Greif a Kenan Galéria fotiek (11) Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Sympaticky hrajúci hostia vyrovnali v 56. minúte zásluhou striedajúceho Ďubeka. Dlho sa však netešili. Aj domáci tréner vytiahol svojho "žolíka" Strelca, ktorý sa mu už po niekoľkých sekundách pobytu na ihrisku odvďačil za dôveru gólom na 2:1. ViOn sa v závere pokúšal o vyrovnanie, napokon si však z Tehelného poľa odviezol tesnú prehru, po ktorej figuruje v tabuľke na solídnej 5. priečke.

Futbalisti Slovanu sa tešia Galéria fotiek (11) Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:1 (1:0)
Góly: 17. De Marco, 66. Strelec - 56. Ďubek. Rozhodovali: Glova - Vorel, Perát, ŽK: Bajrič, Holman - Grozdanovski, bez divákov.

Slovan: Greif - Pauschek, Abena, Bajrič, De Marco - Nono (79. Rabiu), de Kamps - Daniel (65. Moha), Holman (90.+1 Medved), Ratao (90.+1 Čavrič) - Ožbolt (65. Strelec)

ViOn Zlaté Moravce: Lukáč – Čögley, Tóth, Menich, Chren – Duga, Grozdanovski – Hrnčár, Kyziridis, Kovaľ (54. Ďubek) – Balaj

Darko Milanič, tréner Slovana: "V prvom polčase sme až na pár minút po našom góle, keď sme boli pasívni, hrali podľa našich predstáv. Hru sme mali pod kontrolou. Nebolo ľahké vytvoriť si toľko čistých šancí, dôležité bolo, že sme ako tím boli v zápase, čo sa týka obrannej i útočnej fázy. Zlaté Moravce boli agresívne, snažili sa nás napádať, čo sme dokázali riešiť priamočiarou hrou a dobrými kombináciami. Vstup do druhého polčasu nebol dobrý, zle sme riešili situáciu pred našou bránou a inkasovali sme. Vyšlo nám striedanie Davida Strelca. Musíme uznať, že kvalita zápasu nebola v druhom polčase taká vysoká ako v tom prvom. Tieto tri body si však veľmi ceníme. Vo viacerých fázach zápasu sme hrali to, čo chceme, hráči išli na doraz. Naším cieľom musí byť hrať tak nielen v určitých úsekoch, ale počas celých 90 minút. Takéto tesné a vybojované víťazstvá však môžu byť veľmi dôležité a som šťastný, že sme to dnes zvládli."

Ľuboš Benkovský, tréner ViOnu: "Vedeli sme a očakávali sme, že to bude maximálne ťažký zápas. Sme si vedomí kvality Slovana a jeho hráčov. Predpokladali sme, že Slovan bude držať loptu a prihrávať si, čo sme však v tomto zápase nepovažovali za dôležité. Za dôležité sme považovali, že budeme v priestoroch, v ktorých bude aj súper, a budeme tam pripravení získať loptu a vyraziť do brejku. Myslím si, že sa nám darilo nepúšťať Slovan do nejakých vyložených príležitostí. Dokázali sme streliť gól, čo je veľké pozitívum. Spravili sme však pár chýb, ktoré rozhodli tento zápas. Určite sme chceli získať nejaký bod, verili sme si, ale nepodarilo sa nám to."