VIDEO Ibrahimovič v šlágri zostrelil Neapol, Škriniar striedal pri parádnom obrate Interu

Zlatan Ibrahimovič a jeho gólové oslavyZlatan Ibrahimovič a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP - Alessandro Garofalo

RÍM - Futbalisti AC Miláno zvíťazili v nedeľňajšom súboji 8. kola talianskej Serie A na ihrisku SSC Neapol 3:1 a vrátili sa na prvé miesto v tabuľke. Leví podiel na triumfe "rossoneri" mal švédsky útočník Zlatan Ibrahimovič, ktorý strelil oba góly svojho tímu a s desiatimi zásahmi je na čele poradia kanonierov.

Parma Calcio v základnej jedenástke so slovenským stredopoliarom Jurajom Kuckom prehrala na pôde AS Rím 0:3. Všetky góly padli už v prvom polčase, dvakrát sa strelecky presadil arménsky reprezentant Henrich Mchitarjan.

Henrich Mchitarjan a Pedro Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP - Alessandra Tarantino

Inter Miláno zvíťazil nad FC Turín 4:2, hoci necelú pol hodinu pred koncom ešte prehrával 0:2. Dva góly domácich strelil belgický kanonier Romelu Lukaku. Slovenský obranca Milan Škriniar nastúpil za Inter v 65. minúte za stavu 1:2.

Sassuolo Calcio bez slovenského kridelníka Lukáša Haraslína triumfovalo na ihrisku Hellasu Verona 2:0 a v tejto sezóne ešte nenašlo premožiteľa. S dvojbodovým mankom na AC Miláno je prekvapujúco na druhej priečke tabuľky.

SSC Neapol - AC Miláno 1:3 (0:1)
Góly: 63. Mertens - 20. a 54. Ibrahimovič, 90.+5 Hauge, ČK: 65. Bakayoko (Neapol)
/S. Lobotka (Neapol) bol na lavičke náhradníkov/

Udinese Calcio - FC Janov 1:0 (1:0)
Gól: 35. de Paul, ČK: 90.+8 Perin (Janov)

Hellas Verona  - Sassuolo Calcio 0:2 (0:1)
Góly: 42. Boga, 76. Berardi

Inter Miláno - FC Turín 4:2 (0:1)
Góly: 67. a 84. Lukaku (druhý z 11 m), 64. Sánchez, 90. Martínez - 45.+2 Zaza, 62. Ansaldi (z 11 m)