Obrovské prekvapenia na úkor českých favoritov: Mészáros skóroval proti Sparte, padli aj Guľovci!

Karol Mészáros a gólové oslavy futbalistov Českých Budějovíc a frustrovaní hráči pražskej SpartyKarol Mészáros a gólové oslavy futbalistov Českých Budějovíc a frustrovaní hráči pražskej Sparty Zdroj: profimedia.sk

PRAHA - Slovenský futbalista Karol Mészáros prispel v 8. kole českej ligy gólom k nečakanému víťazstvu Dynama Česká Budějovice na ihrisku Sparty Praha 4:2. V 14. minúte na Letnej otvoril skóre a v druhom polčase prihral na tretí gól Juhočechov.

Futbalisti Zbrojovky Brno remizovali v úvodnom nedeľňajšom zápase s 1. FC Příbram 1:1. V drese domácich odohrali celý zápas slovenskí legionári Juraj Kotula a Peter Štepanovský. Viktoria Plzeň na lavičke so slovenským trénerom Adrianom Guľom prehrala na pôde FC Fastav Zlín 0:1.

Sparta Praha - Dynamo České Budějovice 2:4 (1:1)
Góly: 33. Karlsson, 63. Krejčí ml. – 14. MÉSZÁROS, 51. a 90.+5 Brandner, 64. Javorek, ČK: 90+2. Pavelka (Sparta)
/Králik a Skovajsa odohrali za České Buďejovice celý zápas, Mészáros hral do 74. minúty + gól/

FC Fastav Zlín - Viktoria Plzeň 1:0 (1:0)
Gól: 38. Poznar
/M. Hlinka odohral za Zlín celý zápas - Káčer nastúpil za Plzeň v 83. min a dostal ŽK/

FC Zbrojovka Brno - 1. FK Příbram 1:1 (1:0)
Góly: 5. Hladík - 77. Pilík (11 m)
/P. Štepanovský odohral celý zápas a dostal ŽK, Kotula (obaja Brno) odohral celý zápas/

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň AC Sparta Praha Karol Mészáros Dynamo České Budějovice