Gattuso po výhre nad Neapolom velebil Ibrahimoviča: Je silnejší ako pred 10-12 rokmi!

Zlatan Ibrahimovič a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiZlatan Ibrahimovič a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP - Alessandro Garofalo

MILÁNO - Zlatan Ibrahimovič zaznamenal v nedeľňajšom zápase na ihrisku SSC Neapol dva góly, na čele tabuľky kanonierov má už desiatku. V 79. minúte však odstúpil zo zápasu pre svalové zranenie.

Miláno zostalo vďaka triumfu 3:1 na čele Serie A, tréner Neapola Gennaro Gattuso vystrúhal Ibrahimovičovi poklonu: "Pre mňa je Zlatan silnejší ako pred 10-12 rokmi. Miláno pevne verí v Ibrahimoviča, jeho spoluhráči mu stopercentne dôverujú. Ich tím nie je najsilnejší, ale má skvelú mentalitu. Hrá dobre a zdolať ho je veľmi ťažké," citovala Gattusa agentúra AFP.

Ibrahimovič má vynikajúcu formu, po 20 minútach skóroval hlavou po centri Thea Hernandeza a druhý raz poslal loptu do siete kolenom. Švéd skóroval vo všetkých šiestich zápasoch, ktoré odohral v tejto sezóne, dva z nich vynechal po pozitívnom teste na koronavírus. Tréner AC Stefano Pioli nemohol byť na zápase pre pozitívny test na koronavírus, jeho tím zaznamenal prvé ligové víťazstvo v Neapole od októbra 2010. Neapol hral v záverečnej polhodine o jedného muža menej, keď bol vylúčený Tiemoue Bakayoko po dvoch žltých kartách. Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka presedel celý duel na lavičke náhradníkov.

Úradujúci šampión Juventus Turín stráca na lídra štyri body, ešte o jeden bod menej má Inter Miláno. Hráči Interu v domácom zápase s FC Turín prehrávali 0:2 po góloch Simoneho Zazu a po hodine pridal ďalší gól z penalty Christian Ansaldi. Inter zareagoval v 64. minúte, keď Alexis Sanchez doklepol loptu do siete. Potom sa strela Romelua Lukakua odrazila od brvna, o tri minúty neskôr Lukaku vyrovnal. Belgičan v 84. minúte premenil penatlu a mal prsty v góle aj o šesť minút neskôr. Jeho center poslal do siete striedajúci Lautaro Martinez. Tréner Interu Antonio Conte napriek tomu nebol spokojný: "Nepáčilo sa mi, čo som videl. Chýba nám dravosť z minulej sezóny. Ukázali sme však, že vieme zareagovať na nepriaznivý stav." Turínčania po piatej prehre spadli do pásma zostupu.

Vo Verone zvíťazilo Sassuolo 2:0 vďaka gólom Jeremieho Bogu a Domenica Berardiho. V tabuľke patrí Sassuolu druhé miesto iba dva body za AC Miláno. V Toskánsku zažil Cesare Prandelli nočnú moru ako tréner Fiorentiny. Jeho tím prehral s Beneventom 0:1. Bývalý tréner Talianska sa vrátil do klubu začiatkom tohto mesiaca po desiatich rokoch, ale jeho tím zaznamenal štvrtú prehru v sezóne. Fiorentina klesla v tabuľke na 15. miesto hneď za Benevento.

Viac o téme: Zlatan Ibrahimovič SSC Neapol AC Miláno