Známy slovenský hokejista chytá prax v materskom klube: Sú len dve možnosti!

Rastislav Špirko
Rastislav Špirko

MARTIN - Novou posilou prvoligového hokejového klubu HK VITAR Martin sa stal skúsený útočník Rastislav Špirko. Účastník Slovenskej hokejovej ligy (SHL) o tom informoval v utorok na sociálnej sieti.

Tridsaťšesťročný útočník má do konca decembra otvorenú zmluvu v HK Martin, následne sa rozhodne o jeho ďalšom pôsobení v klube. Špirko je odchovancom martinského hokeja, na Turci hral naposledy počas sezóny 2015/2016. V drese HK Martin by mal nastúpiť už v stredajšom zápase 5. kola SHL na ľade Spišskej Novej Vsi.

Špirko v minulosti hrával aj českú extraligu, kde v roku 2010 získal majstrovský titul s Pardubicami, bol členom kádra HC Lev Poprad, Jekaterinburgu, Spartaka Moskva či Amuru Chabarovsk. Do Martina sa vracia po angažmánoch v Nových Zámkoch, Zvolene a Trenčíne. "Rasťo sa od augusta pripravoval s našimi hráčmi. Viackrát sme absolvovali spoločné sedenia. Možno mal namierené niekde do zahraničia, ale po intenzívnych debatách sme dospeli k záveru, že potrebuje získať hernú prax. Od marca nehral. Dohodli sme sa, že si vyskúša do konca roka Slovenskú hokejovú ligu. Následne si k tomu opäť sadneme a vypočujeme si jeho postoj. Sú len dve možnosti. Buď sa nám upíše do konca sezóny, alebo odíde niekam inam," uviedol pre hockeyslovakia.sk riaditeľ HK Martin Milan Murček.


Tagy: Rastislav Špirko Milan Murček HK VITAR Martin

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Martin Palkovič

DISKUSIA